Region Friuli

Region Friuli

Objevte s námi vinařský region Friuli a jejich vinaře, se kterými nás pojí dlouholeté přátelství, díky němuž vám můžeme ukázat to, co je ostatním návštěvníkům skryto. Během tří dní s námi navštívíte šest vinařství, ochutnáte spoustu úžasných vín, seznámíte se s jejich výrobou a samotnými vinaři.

Velikonoce na italských vinicích
Wine tour po Friuli 9. až 13. dubna 2020

Wine tour, v rámci které si doslova všemi smysly užijete malebnou oblast Friuli. Během tří dní s námi navštívíte šest vinařství, ochutnáte spoustu vín a poznáte výrobu špičkového extra panenského olivového oleje. Poznáte lokální gastronomické speciality a útulná městečka ve Friuli.

čtvrtek 9. 4.
Příjezd vlastními auty do města Grado (cca 700 km).
Ubytování ve Villa Augusta www.villaugusta.eu
Cana: 45 Euro/noc na osobu (dvojlůžko, cena při obsazení dvěma osobami)
Cena zahrnuje snídani.

pátek 10. 4.
Návštěva dvou až tří vybraných vinařství, prohlídka vinařství, degustace 8 - 10 vzorků včetně drobného italského pohoštění. Degustace budou překládány do českého jazyka.
Degustace je pro vás zdarma.

sobota 11. 4.
Návštěva dvou až tří vybraných vinařství, prohlídka vinařství, degustace 8 - 10 vzorků včetně drobného italského pohoštění. Degustace budou překládány do českého jazyka.
Degustace je pro vás zdarma.

neděle 12. 4.
Volný program, nákupy, prohlídka přímořského městečka Grado a historického centra. 

pondělí 13. 4.
Odjezd vlastními auty zpět do ČR.

Ochutnáme skvělá italská vína přímo s majiteli vinic, v jejich malebných zámcích a sklepech. Na každém místě vás zasvětíme do historie vinařství, doporučíme místní podniky, budeme tlumočit při degustacích a poradíme vám, kam na nákupy nebo na dobrý oběd v restauraci třeba na mořském pobřeží. Během pár dní s námi navštívíte několik vinařství, ochutnáte spoustu úžasných vín, seznámíte se s jejich výrobou a samotnými vinaři. Poznejte s námi úchvatné Friuli a jeho vinaře.

Více informací a rezervace na e-mailu:  lavite@lavite.cz

 


Individuální výlety za italskými vinaři

Vyrazte s námi na cestu plnou jedinečných zážitků, na krásný sever Itálie, jež je domovem řady historických měst a úžasného vína. Objevte s námi vinařský region Friuli a jejich vinaře, se kterými nás pojí dlouholeté přátelství, díky němuž vám můžeme ukázat to, co je ostatním návštěvníkům skryto.

Je jen na vás jaká vinařství navštívíme - Tenuta Luisa, Renato Keber, Branko, Vosca, Pizzutti, Castello di Buttrio, Scarbolo, Le Giarine, Ca' di Volpe, Vitas 1907, Lorenzonetto, Brojli, Zorzon, Magnàs nebo Castello di Spessa.
O každém vinařství se dozvíte více informací v sekci vinařství.

V rámci wine tour máme možnost ubytovat vás na opravdu krásných místech - v malebném zámečku Castello di Spessa, který se pyšní golfovým hřištěm, několika restauracemi a wellness nebo v menších apartmánech a vilách v rámci vinařství.
 
V možnostech ubytování, dopravy a stravování se meze nekladou a záleží pouze na vašich přání.
Celou wine tour dokážeme vytvořit individuálně a na míru.

Pro více informací nás, prosím, kontaktujte na e-mailu:
lavite@lavite.cz


O vinařském regionu Friuli – Venezia
Friuli je nejvýchodnější italská vinařská oblast. Na severu je ohraničena alpskými hřebeny, na východě je to hranice se Slovinskem se společnou vinařskou oblastí Collio a na jihu je to Jaderské moře.
Zdejší krajina je rozmanitá, můžeme zde vidět fascinující svět vápencových jihovýchodních Alp, přes nádherné kopce vrchoviny Friuli s vinicemi a sady, až po nekonečné písečné pláže a oblasti lagun na pobřeží Jaderského moře.