Bredasole

Bredasole

Cílem naší společnosti Azienda Agricola Bredasole je zkombinovat tradice s nejmodernějšími vinařskými technologiemi a za jejich pomoci vyrábět víno té nejvyšší kvality.

Historie

Inspirace slavným Florenťanem

Statek Bredasole je poslední výspou na území Franciacorta s výhledem na jezero Sebino a první peřeje řeky Oglio. První zmínky o Bredasole lze dohledat už na mapě napoleonského katastru z roku 1810. Říká se, že v místních kopcích získaval tradici pro svá díla světoznámý Florenťan Dante Alighieri. Jedna z jeho fresek je hlavním motivem při výrobě našeho vína, kterou chceme spojit i s historií a poezií.

Vinice

Příběh o vášni a lásce

Díky tomu, že vinici nebereme jako pouhou továrnu na hrozny, ale respektujeme ji jako kopcovitý prvek naší krajiny, vybíráme i techniky pro výrobu vína tak, aby respektovaly životní prostředí a měly co nejmenší dopad na celý ekosystém. Naše filozofie je založena na myšlence, že hmotný výsledek práce člověka, ať už vyrábí cokoliv, může sám o sobě promlouvat k dalšímu člověku, který je jeho konzumentem. Jenom vinice šetrně zpracovávaná produkuje víno, které vypráví svůj vlastní příběh o vášni a lásce toho, kdo ho vyrobil. 

Pěstované odrůdy

Chardonnay

Tato odrůda s bílými hrozny patří mezi nejrozšířenější vína na světě a je známá pro mnoho různých příchutí, které jsou dány konkrétním terroirem i vinařem. Původ Chardonnay je zahalen tajemstvím. Téměř jistě ale pochází z přírodního křížení. Je to smyslné osobité víno nadčasové elegance, které svádí svou dobře definovanou strukturou a příjemnou přímočarostí pití.

Vína v nabídce
Franciacorta Saten Brut DOCG 699 Kč s DPH