La Mannella

La Mannella

Rodina Cortonesi na půdě statku Societa Agricola Cortonesi Montalcino žila ještě v těžkých časech před koncem druhé světové války. Na toto místo Marca přivedla právě vůle lidí ochotných investovat do jejich regionu a věřit v evoluci, která se zdála v těchto časech nemožná.

Historie

Rodinné hodnoty

Pro nás byla vždy rodina základním kamenem každého projektu. To je to, co nás Marco vždy učil. Rodina, kterou pojí nejenom jméno, ale také stejné hodnoty a vize. Narodili jsme se a žijeme zde v Montalcinu, oblasti, kterou považujeme za svůj domov. Všechno, co děláme nebo se chystáme udělat, je vždy založeno na respektu k okolnímu prostředí. Protože to nikdy nevzdáváme, protože vždy věříme v podporu myšlenek cti a tvrdé dřiny, která nám to bez pochyby vrátí. To je možné i díky stálé pozornosti, kterou celá rodina vždy věnovala do studia pěstování vína a vinařských technik, vždy dávala pozor na minulost, abychom si pamatovali naše kořeny s ohledem na respekt k tradicím a čistotě Sangiovese.

Vinice

Touha jít stále kupředu

Je to naše vůle zlepšovat věci a zlepšovat sami sebe, která nemá za cíl pouze překonat zastaralé myšlenky, ale patří k nejširšímu významu technické a kulturní evoluce, která nám a celé oblasti Montalcino dovoluje rozšířit si obzory, učit se vše, co jde a stát se referenčním bodem v globálním vinařském sektoru. I díky těmto zlepšením chceme pokračovat po této cestě a stát se nejen svědky, ale také aktivními účastníky této inovace, kterou jsme tak usilovně hledali.

Pěstované odrůdy

Sangiovese

Velkolepá kombinace půdy, svahu a slunečního svitu na vinici produkuje dokonalé Sangiovese: čisté na duchu a s nesrovnatelnou kvalitou, víno mimořádné komplexity se silnými aromatickými znaky a chutí třešní, tabáku, kůže, lékořice a koření s přímou a vyváženou strukturou tříslovin a kyselin, víno silné i elegantní.