Paololeo

Paololeo

Výroba vína se řídí starodávnou tradicí, mnoha získanými zkušenosti a potřebným pokrokem. Rodina Leových sází zejména na místní terroir a odrůdy Primitivo a Negroamaro.

Historie

Rodinné vinařství Paolo Leo vzniklo před několika destíkami let a již po tři generace se zde v okolí Salenta pěstují vysoce kvalitní vína. Dnes vinařství spravuje 50 ha vlastních vinic. Výroba vína se řídí starodávnou tradicí, mnoha získanými zkušenosti a potřebným pokrokem. Rodina sází zejména na místní terroir a odrůdy Primitivo a Negroamaro. 

Vinice

Z „podpatku“ Itálie pocházejí samá elegantní vína. Puglia Salento je vinařská oblast proslulá víny s jedinečným charakterem. Salento je rovinatý poloostrov, patřící do vinařské oblasti Puglia. Místní vinice maximálně využívají středomořského podnebí a chladného vánku vanoucího od pobřeží Jaderského moře. Hrozny dozrávající pomalu do nádherné chutě, a jsou zřídka sklízeny před koncem září. Víno z těchto hroznů je krásně plné, s vynikající chutí.

Pěstované odrůdy

Primitivo

Primitivo je odrůda vinné révy s tmavě modrými hrozny. Pochází přibližně z 18. století a dnes se pěstuje převážně v Apulii. Její hrozny jsou určeny především na výrobu jednoodrůdového červeného vína, které má bohaté a kořeněné aroma.

Vína v nabídce
Agricolo Primitivo IGT BIO 299 Kč s DPH
Primitivo di Manduria DOC 399 Kč s DPH
Negroamaro

Negroamaro je tmavá odrůda vinné révy pocházející z jižní Itálie. Pěstuje se téměř výhradně v Apulii. Výsledná vína mají temnou granátovou barvu a, stejně jako samotné hrozny, je lehce nahořklé. 

Vína v nabídce
Orfeo Negroamaro IGT 18 l 29 990 Kč s DPH
Orfeo Negroamaro IGT 12 l 19 990 Kč s DPH
Orfeo Negroamaro IGT wooden box 5 l 3 999 Kč s DPH
Orfeo Negroamaro IGT wooden box 1,5 l 999 Kč s DPH
Nerimatti Salice Salentino DOP 699 Kč s DPH
Salice Salentino DOC 499 Kč s DPH
Orfeo Negroamaro IGT 399 Kč s DPH