Siddúra

Siddúra

Naše filozofie výroby je založena na přesvědčení, že kvalita vína začíná ve vinici a je tak skutečným odrazem jeho oblasti. Tato úvaha ovlivňuje všechny aspekty naší výroby: limitovaná sklizeň pro zajištění vynikající kvality, selektivní ruční sběr, mikrovinifikace a stárnutí v nejlepších francouzských dubových sudech.…

Historie

Smaragdový ostrov a jeho krásy 

Sardinie, neboli "smaragdový ostrov", je druhým největším ostrovem ve Středozemním moři. Přestože má na většině svého území poměrně kopcovitý terén, místní producenti vína mohou využívat výhody teplého středomořského klimatu. Vinařství Siddura se nachází v blízkosti středověké, malebné vesničky Luogosanto a lze jej považovat za srdce sardinské oblasti Gallura. Vznešená kultura vína je zde stejně stará jako historie lidí, kteří po staletí obývají tuto zemi. Obnovení starodávné tradice pěstování vína vnáší kus historie do jejich běžných životů a vytváří mimořádné příležitosti, za které jsou nebývale vděční.

Vinice

Země jako strvořená pro lásku

Sardinie má své unikátní odrůdy révy vinné, z nichž některé jsou autochtonní a nenajdou se nikde jinde na světě. V posledních letech vinohradnictví a vinařství Sardinie zažilo revoluci, která zmodernizovala výrobu a vzniklo 20 vinařských zón DOC a jedna DOCG. Tento vinařský region má největší předpoklady být tím nejosobitějším regionem celé Itálie. Kouzlo tohoto ostrova, otevřeného věčně nadmutému moři a od něj vanoucích větrům do všech stran, je v nespočetném množství různých zajímavých mikroklimat, k čemuž přispívají rovinatější i kopcovitější terény a pro pěstování révy zajímavé spektrum půdních podloží od žuly přes vápenec po písčité a štěrkovité půdy.

 

Pěstované odrůdy

Vermentino

Vermentino najdete vysazené poblíž mořského pobřeží na Sardinii, v Toskánsku nebo Ligurii. Je to svěží letní víno s tóny bílých peckovin, exotického ovoce, středomořských bylin a jemnou slaností v chuti evokující moře. Aktuálně v Itálii najdete zhruba 4000 hektarů vinic Vermentina, z nichž hned 3300 hektarů je na Sardinii.

Vína v nabídce
Spéra di Gallura DOCG 399 Kč s DPH
Béru di Gallura DOCG Superiore barrique 1 199 Kč s DPH
Maía di Gallura DOCG Superiore 699 Kč s DPH
Cannonau

Cannonau je s 8000 hektary vinic nejrozšířenější odrůda Sardinie. Odrůda v místním dialektu také nazývaná jako Cannonao se na ostrov dostala ve 14. století pravděpodobně ze Španělska. V roce 1990 bylo genetickými testy potvrzeno, že Cannonau je identické se španělskou odrůdou Garnacha (Grenache ve Francii). Kromě Sardinie najdete malé výsadby Cannonau také v Umbrii, Toskánsku nebo Benátsku. 

Vína v nabídce
Fóla di Sardegna DOC 849 Kč s DPH
Érema IGT Isola dei Nuraghi 399 Kč s DPH
Cagnulari

Této starobylé odrůdě se nejlépe daří v malé oblasti na severozápadě provincie Sassari. Upřednostňuje vápenato-jílové lehké prosluněné půdy, kde se stále pěstuje systémem “ad alberello sardo“ nebo s nízkým vedením, čímž získává vysoký obsah cukrů a polyfenolů, které dodávají vínu strukturu a plnost. Odrůda je podobná Bovale sardo, k níž ji mnozí odborníci přirovnávají. 

Vína v nabídce
Bácco Isola dei Nuraghi IGT 899 Kč s DPH
Sangiovese

Velkolepá kombinace půdy, svahu a slunečního svitu na vinici produkuje dokonalé Sangiovese: čisté na duchu a s nesrovnatelnou kvalitou, víno mimořádné komplexity se silnými aromatickými znaky a chutí třešní, tabáku, kůže, lékořice a koření s přímou a vyváženou strukturou tříslovin a kyselin, víno silné i elegantní.

Vína v nabídce
Tíros IGT Colli del Limbara 1 199 Kč s DPH