Tolaini

Tolaini

Oblast klasického Chianti, kam statek Tolaini patří, je velká a různorodá a rozkládá se od předměstí Florencie na severu až po periferii Sieny na jihu. Půda a vzhled krajiny se v rámci celého regionu značně liší, stejně jako jednotlivá vína.

Historie

Návrat ke kořenům po 50 letech

Pierova energie a vášeň pro výjimečnost ho přivedla až k vybudování transportní a logistické firmy, která ovládala trh Severní Ameriky. To ale bylo téměř 50 let předtím, než se rozhodl vrátit se ke svým kořenům a vyrábět skvělá vína. Jeho 4leté hledání nejlepší toskánské půdy pro vinici ho přivedl do oblasti Chianti, do prestižního regionu Castelnuovo Berardenga. Když Pier poprvé vstoupil na vinici ve tvaru amfiteátru v Montebellu, veděl, že našel dokonalé vyvážení podnebí, půdy a slunečního svitu.

Pier Luigi Tolaini
Pier Luigi Tolaini majitel vinařství

Jsme hrdí na to, že můžeme praktikovat vhodné farmaření, které respektuje přírodní prostředí a biodiverzitu naší země.

Vinice

Kouzelné Toskánsko

Právě to je domovem pro statek Tolaini, vinařství, které kombinuje starobylé prvky s moderními technologiemi. Oblast klasického Chianti je velká a různorodá a rozkládá se od předměstí Florencie na severu až po periferii Sieny na jihu. Půda a vzhled se v rámci celého regionu značně liší. Výsledkem je, že se odborníci nemohou shodnout: někteří by oblast rozdělili do několika menších podoblastí nebo komun, jako je to například ve francouzském Médoc v Bordeaux. Pokud by se tak stalo, byla by Castelnuovo Berardenga, nejjižnější komuna, jako Pauillac (typický francouzský region v Bordeaux) z Chianti. Její vína jsou totiž stejně silná, intenzivní a mají úžasnou eleganci a dlouhověkost.

Pěstované odrůdy

Sangiovese

Velkolepá kombinace půdy, svahu a slunečního svitu na vinici produkuje dokonalé Sangiovese: čisté na duchu a s nesrovnatelnou kvalitou, víno mimořádné komplexity se silnými aromatickými znaky a chutí třešní, tabáku, kůže, lékořice a koření s přímou a vyváženou strukturou tříslovin a kyselin, víno silné i elegantní.