Meran

Meran

Cantina Merano Burggräfler leží v severní části Itálie ve městě Merano poblíž úpatí Alp a nachází se téměř u hranic s Rakouskem.

Historie

Ideální kombinace pro výrobu vína

Proces, který začíná na vinici, pokračuje ve vinném sklípku. Každý hrozen je ručně sklizen a pečlivě zkontrolován. Ke zpracování jsou určeny pouze ty nejlepší z nich. Tato kvalita je udržovaná a vyvíjená díky pečlivým procesům, inovativním technologiím a také zkušenostem, pocitům a intuici místních sklepmistrů. Povědomí o nejlepším umístění pro pěstování vína, výběrová ruční práce na vinici a pečlivé zrání vína v ocelových nebo dřevěných sudech, to vše tvoří základ filozofie našeho vinařství.

Vinice

Ocenění za kvalitu

Kombinace Alpsko-Středozemního podnebí, kvalitní půdy a záviděníhodného umístění nabízí velmi příznivé podmínky pro jedinečná vína. Těžká práce pěstitelů révy na vinohradu vede k vysoce kvalitním hroznům, zatímco jejich pečlivé zpracování sklepmistry přináší vyvážená a originální vína. Bílá vína z Jižního Tyrolska jsou v popředí italského vinného umění. Místní dezertní vína jsou pravidelně oceňována nejvyššími hodnoceními a poctami a naše vína z vinařství Meran Burggräfler se také umisťují na předních příčkách.

Pěstované odrůdy

Müller Thurgau

Müller Thurgau je bílá odrůda vinné révy, kterou v roce 1882 vyšlechtil křížením Ryzlinku rýnského a Madlenky královské profesor Herrmann Müller ze švýcarského kantonu Thurgau. Z této odrůdy vzniká šťavnaté víno s nižším obsahem alkoholu s ovocným muškátovým aroma. Vyzrálé hrozny jsou vhodné i k přímé konzumaci.

Vína v nabídce
Festival Müller Thurgau DOC 349 Kč s DPH
Traminer (Tramín červený)

Rodina odrůdy tramín je jedna z nejstarších, která se stále pěstuje a pravděpodobně pochází původně ze starověkého Egypta nebo Řecka. Později se pěstovala v severní Itálii a jižním Tyrolsku. Její název pochází zřejmě z vesnice Tramin v jižnám Tyrolsku. Aromatická odrůda tramínu je jedna z nejlépe rozpoznatelných a nejznámějších odrůd používaných k výrobě bílého vína.

Vína v nabídce
Festival Gewürztraminer DOC 399 Kč s DPH
Pinot Noir (Rulandské modré)

Pinot noir je starobylá odrůda révy vinné s tmavými hrozny, která pochází z Burgundska. Vyrábí se z ní především červená a růžová vína. Výsledná vína jsou plná a velmi dobře se hodí k archivaci. Starší vína se podávají bez pokrmů, mladší se skvěle hodí ke zvěřině, drůběži nebo různým druhům sýrů.

Vína v nabídce
Festival Blauburgunder DOC 399 Kč s DPH
Pinot Bianco (Rulandské bílé)

Pinot Bianco, česky Rulandské bílé, je vinná réva se světlými hrozny, která se používá na výrobu bílého vína původem z Francie. Jde o spontánní mutaci odrůdy Pinot Grigio (Rulandské šedé).

Vína v nabídce
Festival Pinot Bianco DOC 349 Kč s DPH
Pinot Grigio (Rulandské šedé)

Pinot Grigio je jedna z nejpopulárnějších odrůd dnešní doby. Název "Pinot" pochází z francouzského slova "pine cone", které odkazuje ke způsobu, jakým hrozny této odrůdy rostou v malých trsech podobných tvaru borovicové šišky. Hrozny mají šedo-modrou barvu, což také odkazuje k francozuského názvu Pinot gris (šedý).

Vína v nabídce
Festival Pinot Grigio DOC 349 Kč s DPH