Sobrero Francesco

Sobrero Francesco

Cantina Sobrero: vášeň, láska a tradice. Vášeň, která se po desetiletí rozrůstá, stále silnější láska a velká tradice spojená se zemí. Tři slova, tři "kréda", která se mísí a žijí pro jeden cíl - kvalitní víno.

Historie

Tradice i moderna

Historie firmy Sobrero se začíná psát v roce 1940. Hlavním hrdinou je dědeček Francesco, který pěstoval a prodával hrozny až do jeho 60 let, kdy začal vyrábět i samotné víno. První víno označené etiketou Barolo je datováno do roku 1964. Rok za rokem statek stabilně rostl a zvětšoval své území včetně 2 nových vinic z roku 2008 Moscato a Canelli. V roce 2000 se objevuje nový pomocník Flavio, který i díky jeho studijím vinařské technologie pomáhá farmě v dalším růstu. Jeho kombinace tradice a moderní technologie má za cíl zvýšit kvalitu vína a starat se o vinici za pomocí prostředků, které nemají dopad na životní prostředí. Tuto politiku velmi rychle ocení vinařský trh v Itálii i ve světě. Chuťě Sobrera si oblíbila Kanada, Německo, Švýcarsko, Nizozemí, USA, Dánsko nebo Británie.

Vinice

Ideální umístění

16 hektarů vinic, 13 v samotném srdci Castiglione Falletto, kde se rodí červená vína a Barolo. Zbývající 3 hektary se nachází v Canelli, domově Moscata. Pečlivý výběr pozemků vedl statek k ideálnímu umístěním pro pěstování a produkci vysoce kvalitního vína. Pernanno, Villero, Ornato, Piantà, Valentino a Amellea. Kouzelná šestice, která dává život 4 vybraným vínům. Dolcetto Villero, Barbera Villero, Barolo Pernanno a Barolo Ciabot Tanasio je synonymem vášně, lásky a tradice pro vinice, výsledkem práce, která se vyvíjela po celé roky. Aby zaručil kompletní sortiment kvality, nezapomíná statek Sobrero ani na další typy vín, jako  Dolcetto d'Alba, Barbera d'Alba, Barolo, Nebbiolo, Chardonnay a Moscato.

Pěstované odrůdy

Nebbiolo

Nebbiolo je velmi ceněná odrůda používaná k výrobě červeného vína. Typická je především pro region Piemonte, kde získala významné označení DOCG. Nebbiolo svůj název získalo zřejmě z italského označení pro mlhu "nebbia", která se často při jeho pozdním sběru v říjnu v regionu Langhe objevuje.

Vína v nabídce
Barolo Parussi 1 199 Kč s DPH
Barolo DOCG Riserva Pernanno Magnum - 1,5 l 4 399 Kč s DPH
Langhe Nebbiolo 499 Kč s DPH
Barolo Ciabot Tanasio 869 Kč s DPH
Barolo DOCG Riserva Pernanno 1 899 Kč s DPH
Dolcetto

Dolcetto je tmavá odrůda hroznů používaná k výrobě červeného vína a je nejvíce rozšířená v oblasti Piemonte v severní Itálii. Výsledné víno je nejčastěji suché a obvykle se doporučuje konzumovat až po několika letech.

Vína v nabídce
Dolcetto d'Alba DOC Selectio 369 Kč s DPH
Barbera d’Alba Selectio 399 Kč s DPH
Barbera

Vinná odrůda Barbera je typická pro oblast Piemonte, kde patří mezi nejpěstovanější odrůdy. Oblíbená je však v celé Itálii. Jde o hrozny modré barvy určené k výrobě vína.

Vína v nabídce
Barbera d’Alba La Pichetera 489 Kč s DPH
Chardonnay

Tato odrůda s bílými hrozny patří mezi nejrozšířenější vína na světě a je známá pro mnoho různých příchutí, které jsou dány konkrétním terroirem i vinařem. Původ Chardonnay je zahalen tajemstvím. Téměř jistě ale pochází z přírodního křížení. Je to smyslné osobité víno nadčasové elegance, které svádí svou dobře definovanou strukturou a příjemnou přímočarostí pití.

Vína v nabídce
Alta Langa Metodo Classico Extra Brut DOCG 799 Kč s DPH
Langhe Bianco VII DOC 399 Kč s DPH
Moscato (Muškát)

Moscato je jedna z nejstarších odrůd vinné révy určená k výrobě vína, rozinek i k přímé spotřebě. Do rodiny moscato patří více než 200 jednotlivých odrůdových variant. Téměř všechny druhy se mohou pyšnit sladkým a květinovým aroma.

Vína v nabídce
Moscato d‘Asti DOCG 369 Kč s DPH