Pico Maccario

Pico Maccario

Vinařství Pico Maccario bylo založeno 1997 v Mombaruzzo (Piemont) v srdci vinařské oblasti DOCG Barbera d'Asti. Od samého počátku ji provozovali bratři Pico a Vitaliano Maccario, kteří z toho vinařství udělali moderní a designové místo s kvalitními víny.

Historie

Vinařství Piemontska je založeno hlavně na lokálních odrůdách, kultivovaných zde po staletí. Nové odrůdy jsou zkoušeny jen okrajově a nemají větší význam. Téměř ze tří čtvrtin převažují odrůdy červené. V sousedním údolí D’Aosta se vinná réva pěstuje ve viničkách na těžko přístupných strmých svazích. Veškeré vyprodukované víno se zde také spotřebuje, především díky turistům, kteří se sem vypravují nejen za pozoruhodnými víny, ale i za krásami krajiny, jíž na pozadí hor dominuje sedmdesát středověkých hradů.

Vinice

Na vinicích se pěstují odrůdy Barbera o rozloze 60 hektarů, Merlot o rozloze 4 hektarů, Cabernet Sauvignon, Chardonnay a Sauvignon Blanc po 2 hektarech. Vinařství Piemontu je z velké části založeno na lokálních odrůdách, kultivovaných zde po staletí. Nové odrůdy jsou zkoušeny okrajově a nemají větší význam. 70 % zdejších vín je červených a jen 30 % je bílých. Nejslavnější DOCG vína se tu tvoří z odrůdy Nebbiolo, naopak nejrozšířenější je Barbera, která se pěstuje na polovině viničních ploch. V době od 11. do 18. století byla oblast údolí Piemontu součástí francouzsky hovořícího savojského knížectví, takže se v ní křížily kulturní vlivy z obou stran Alp.

Pěstované odrůdy

Barbera

Vinná odrůda Barbera je typická pro oblast Piemonte, kde patří mezi nejpěstovanější odrůdy. Oblíbená je však v celé Itálii. Jde o hrozny modré barvy určené k výrobě vína.

Vína v nabídce
Barbera D´asti DOCG Superiore 549 Kč s DPH
Barbera D´asti DOCG 399 Kč s DPH