Sallier de La Tour

Sallier de La Tour

Sicilská vína jsou proslulá vysokým obsahem alkoholu, jsou těžší a mají typické aroma, což způsobuje teplé podnebí a sopečná půda. Velkolepé rodinné vinařství
Tasca d´Almerita se sídlem v provincii Palermo na Sicílii, má ve svém portfoliu hned několik vinařství - Sallier de La Tour, Tenuta Regaleali, Tenuta Capofaro a Tenuta Tascante.

Historie

Autochtonní sicilská vína

Mírné teploty, kopce, slunce a mořský vánek dělají ze Sicílie ideální prostředí pro pěstování vinné révy a výroby vína. Největší ostrov Středomoří získal své jméno od původních obyvatel - domorodých kmenů Sicani a Siculi. V 11. století př. Kr. se zde usadili Féničané, kteří přicestovali ze severní Afriky, a jako zkušení zemědělci se bez otálení začali věnovat i vinohradnictví. Ačkoliv Sicílii od pevniny dělí pouze úzká Messinská úžina, od ostatních regionů jižní Itálie se zcela liší. Na rozdíl od nich byla tradičně komerčně orientovaná, možná i díky slavnému vínu Marsala. Největším dilematem sicilských vinařů je dnes to, zda-li je lepší získat si reputaci pomocí „mezinárodních“ odrůd nebo si naopak vytvořit image sicilské víno autochtonními kultivary. Samotné vinařství Sallier de La Tour vzniklo v roce 2000.

 

Vinice

Sopečné podloží a velmi teplé podnebí

Sicílie má velmi příznivé podmínky pro pěstování révy vinné. Léta jsou horká s velmi nízkými srážkami a vinice se nacházejí v relativně vysokých nadmořských výškách s vysokými teplotními rozdíly mezi dnem a nocí (až 15 ºC). Vína ze Sicílie mají většinou vysoký obsah alkoholu, působí zvláštním a silným dojmem, k čemuž přispívá sopečné podloží a velmi teplé podnebí. Nejpěstovanější modrou odrůdou je Nero d’Avola, v oblasti Etny pak Nerello Mascalese a Nerello Cappuccio, zatímco z bílých autochtonních odrůd převládají Grillo, Carricante, Catarrato a Insolia. z mezinárodních odrůd jsou nejpopulárnější Syrah, Merlot, Chardonnay a Cabernet Sauvignon.

Pěstované odrůdy

Syrah

Syrah je odrůda vinné révy, která slouží především k výrobě červeného vína. Původně pochází z Francie a patří k 10 nejpěstovanějším odrůdám na světě. Výsledné víno má sytou rubínovou barvu a intenzivní aroma fialek.

Vína v nabídce
Madamerosé 399 Kč s DPH
Syrah Sicilia DOC 269 Kč s DPH
La Monaca Monreale DOC 749 Kč s DPH
Nero d’Avola

Nero d’Avola je odrůda révy vinné pěstovaná nejvíce v Kalábrii a Sicílii, která se používá především pro výrobu červeného vína. Výsledné víno má ovocnou chuť s tény bobulí a čokolády.

Vína v nabídce
Nero d'Avola Sicilia DOC 269 Kč s DPH
Grillo

Starodávné hroznové víno na Sicílii, dává tomuto vínu bledě slámově žlutou barvu, květinové a ovocné aroma, bylinné tóny, svěží a harmonickou chuť. Elegantní víno, vynikající výraz jeho území.

Vína v nabídce
Grillo Sicilia DOC 299 Kč s DPH
Inzolia

Starodávné hroznové víno na Sicílii, dává tomuto vínu bledě slámově žlutou barvu, květinové a ovocné aroma, bylinné tóny, svěží a harmonickou chuť. 

Vína v nabídce
Inzolia Sicilia DOC 299 Kč s DPH