Tenuta Tascante

Tenuta Tascante

Sicilská vína jsou proslulá vysokým obsahem alkoholu, jsou těžší a mají typické aroma, což způsobuje teplé podnebí a sopečná půda. Velkolepé rodinné vinařství  Tasca d´Almerita se sídlem  v provincii Palermo na Sicílii, má ve svém portfoliu hned několik vinařství - Sallier De La Tour, Tenuta Regaleali, Tenuta…

Historie

Vinná réva na úpatí vulkánu Etna

Dějiny vína se zde píšou již po osm generací, kdy celá rodina věnuje pozornost a lásku každému hroznu z tohoto vinařství. Víno je vyráběno na vinici, kde vinná réva dozrává přímo na úpatí slavného vulkánu Etna. Vína mají bohatou tříslovinovou strukturu a typickou aromatickou intenzitu. Černá půda, vulkanické skalní stěny a háje plné kaštanů a dubů dávají vínům nezaměnitelnou chuť. Tato vinařství mají několika set letou historii a jejich vína se řadí mezi nejvýznamnější napříč celou Sicílií.

 

Vinice

Příznivé podnebí, jedinečné odrůdy

Sicílie má velmi příznivé podmínky pro pěstování révy vinné: léta jsou horká s velmi nízkými srážkami a vinice se nacházejí v relativně vysokých nadmořských výškách s markantními teplotními rozdíly mezi dnem a nocí. Nejpěstovanější modrou odrůdou je Nero d’Avola, v oblasti Etny pak Nerello Mascalese a Nerello Cappuccio, zatímco z bílých autochtonních odrůd převládají Grillo, Carricante, Catarrato a Insolia. z mezinárodních odrůd jsou nejpopulárnější Syrah, Merlot, Chardonnay a Cabernet Sauvignon.

Pěstované odrůdy

Nerello Mascalese

Pro červená vína z Etny je Nerello Mascalese klíčová odrůda. Ta je podobně jako Pinot noir velmi citlivá na proměny terroiru. Jsou to vína barvou i aromatickým charakterem velmi lehce zaměnitelná s burgundskou produkcí. Podobně jako Pinot noir nebo Nebbiolo má i Nerello Mascalese potenciál velmi dobře vyzrávat v láhvi.

Vína v nabídce
Ghiaia Nera Nerello Mascalese 499 Kč s DPH
Tascante Nerello Mascalese 1 199 Kč s DPH
Carricante

Carricante je stará bílá odrůda vinné révy z východní Sicílie, o které se předpokládá, že na sopečných svazích Mt Etna rostla nejméně tisíc let. Odrůda je známá svou výraznou kyselostí.

Vína v nabídce
Buonora Etna Bianco 499 Kč s DPH