Cantine Risveglio

Cantine Risveglio

Toto vinařství bylo založeno skupinou nadšených mladých vinařů z města Brindisi, kteří ušli velmi dlouhou cestu. Vína Cantine Risveglio ovšem brzy začala sklízet úspěch ve vinařském světě. Dnes se toto vinařství účastní Viniitaly nebo známých soutěží v Bruselu. 

Historie

Stále nové výzvy pro podnik

Toto nadšení předal i Giorgiovi, který se zaměřil hlavně na precizní péči o vinice. Jejich největšími výzvami jsou aktuálně uchopení nových technologií a proniknutí na nové trhy. Před deselit lety se Petra, manželka Giorga, přestěhovala z Rakouska do Brazzana. Společně vytvořili skvělý tým a díky jejich nadšení a vytrvalosti jejich vína přesvědčují regionální i mezinárodní zákazníky o své vynikající kvalitě. V posledních několika letech dokonce vstoupili na nové trhy, našli nové zákazníky a položili dobrý základ pro další úspěšný rozvoj celého podniku v budoucnu. 

Vinice

Jedinečná souhra okolností

Oblast Collio, položená v severovýchodní části Itálie, se natahuje přes Slovinské hranice a končí podél řek Judrio na východě a Isonzo na jihu. Pitoreskní kopce v severní Gorizii shlížejí zpět na dlouhou historii věnovanou pěstování velmi kvalitního vína. Vliv nejdůležitějších evropských kultur je poznat na tradicích i kulinářském umění celého regionu. Mírné podnebí je ideální pro pěstování vinné révy, Julské Alpy chrání oblast před silnými větry ze severu, Jadran zase přispívá k menším výkyvům denních a nočních teplot, půda je bohatá na vrstvy mramoru a pískovce. Všechny tyto klimatické podmínky dělají vína z Collia charakteristickými a jedinečnými.

Pěstované odrůdy

Negroamaro

Negroamaro je tmavá odrůda vinné révy pocházející z jižní Itálie. Pěstuje se téměř výhradně v Apulii. Výsledná vína mají temnou granátovou barvu a, stejně jako samotné hrozny, je lehce nahořklé. 

Vína v nabídce
72100 Negroamaro IGT Selezione Speciale 499 Kč s DPH
72100 Negroamaro IGT Salento 449 Kč s DPH
Susumaniello

Susumaniello je červená odrůda vinné révy, která se používá pro výrobu červených i růžových vín. Má geneticky velmi blízko k odrůdě Sangiovese a pěstuje se především v jihoitalské provincii Brindisi v oblasti Puglia.

Vína v nabídce
Susú Susumaniello IGP Salento 449 Kč s DPH
Uva di Troia

Uva di Troia je odrůda červené vinné révy pocházející z Řecka, která se nyní pěstuje především v regionu Puglia na jihu Itálie. Tato réva slouží pro výrobu jednoodrůdových vín, může se ale také míchat s jinými révami, jako například Sangiovese nebo Montepulciano. 

Vína v nabídce
Pecoranera Nero di Troia Puglia IGP 449 Kč s DPH
Primitivo

Primitivo je odrůda vinné révy s tmavě modrými hrozny. Pochází přibližně z 18. století a dnes se pěstuje převážně v Apulii. Její hrozny jsou určeny především na výrobu jednoodrůdového červeného vína, které má bohaté a kořeněné aroma.

Vína v nabídce
GIO Salento Primitivo IGP 499 Kč s DPH
Simposio Salento Primitivo IGT 399 Kč s DPH