Giuliani

Giuliani

Vinařství bylo založeno před 70 lety v srdci hor Murgia. Dnes je vedeno Vitem Donatem Giulianim. Jeho vynikající geografická pozice a příznivé klima umožňuje hroznům dosáhnout správného stupně zralosti a dodat vínu nezaměnitelnou kvalitu.

Historie

Rodinná vášeň

Společnost Giuliani funguje již dvě generace a dnes, více než kdy jindy, sleduje návrat původnách odrůd vinné révy, na které e tento region bohatý.Díky neustálemu výzkumu a technologickému vzdělávání s podporou odborníků v této vinařské oblasti můžespolečnost věnovat pozornost všem detailům potřebným k výrobě opravdu kvalitních vín.

Vinice

Purpurová vinná réva

Vinařství se nachází ve vinařském regionu Puglia. Více než polovinu hranice tohoto regionu omývá Jaderské a Jónské moře a díky tomu je celá oblast zahrnuta velmi teplým a suchým přímořským klimatem. Kvůli horkému podnebí se viná réva sklízí už v sprnu. Výsledná vína jsou kvalitní s vysokým podílem alkoholu. Symbolem této vinařské oblasti jsou purpurově červené barvy vinné révy.  Vinice se rozkládá v 50 hektarové oblasti. Celý cyklus výroby, velmi kvalitního vína spočívá v péči a vášni ručně sbíraných hroznů a končí ve vinařství kvalitním lahvováním.

Pěstované odrůdy

Primitivo

Primitivo je odrůda vinné révy s tmavě modrými hrozny. Pochází přibližně z 18. století a dnes se pěstuje převážně v Apulii. Její hrozny jsou určeny především na výrobu jednoodrůdového červeného vína, které má bohaté a kořeněné aroma.

Vína v nabídce
Morettino Primitivo 229 Kč s DPH
Petrizza Primitivo 289 Kč s DPH
Lavarossa Primitivo DOC 399 Kč s DPH
Negroamaro

Negroamaro je tmavá odrůda vinné révy pocházející z jižní Itálie. Pěstuje se téměř výhradně v Apulii. Výsledná vína mají temnou granátovou barvu a, stejně jako samotné hrozny, je lehce nahořklé. 

Vína v nabídce
Tomegna Negroamaro 289 Kč s DPH