Coppi

Coppi

Historie vín Coppi z farmy La Casa Vinicola Coppi di Coppi Antonio Michele je starobylá, přestože příběh rodiny sahá teprve do druhé generace. Všechno začalo v roce 1882.

Historie

Nadšení a obětavost

Rok 1882 je rokem stavby historického sklepa, který vznikl díky tehdejšímu Apulskému vinnému expertovi. Ke konci 60. let v tomto sklepě s nadšením a obětavostí mladého muže pracoval enolog Antonio Coppi, který byl na svou práci velmi hrdý. Vína Coppi vděčí za své zrození i svou historii právě jemu. V roce 1979 sklep odkoupil a od té doby bylo jeho cílem získat apulské vinné produkci důstojnost a prestiž. V té době byla ještě málo známá a ostatními klasickými italskými víny opovrhovaná. Díky letům tvrdé práce, vytrvalosti, obětování a prozíravosti dosáhl krok za krokem svého cíle. Na začátku 90. let, kdy by na spočítání vinařství v Apulii stačila jedna ruka a jejich vína byla považována za podřadná, si mohl Antonio Coppi dovolit koupit první stroj na lahvování vín. 

Vinice

Zapojení celé rodiny

Antoniova vášeň a schopnosti byly předány i jeho dětem Lisie, Miriam a Donimu. Protože jejich láska k vínu je především láskou k půdě, je to niterný odkaz k té části Apulie, kde se celá rodina narodila a vyrostla. Žijí v souladu s přírodními cykly mezi vůněmi vinic a vzrušující atmosférou sklizně. Dnes jsou vína Coppi známá po celém světě. Věrnost a vytrvalost Antonia a jeho potomků zajistila, že jejich značka je zárukou kvality. Příběh o vínech Coppi a rodinné historii je starodávný, ale i dnes pokračuje v modernizaci a technonogickém průzkumu s novými kapitolami, ve kterých jsou vášeň, tradice a inovace osvojeny v projektu, který započal před 40 lety.

Pěstované odrůdy

Primitivo

Primitivo je odrůda vinné révy s tmavě modrými hrozny. Pochází přibližně z 18. století a dnes se pěstuje převážně v Apulii. Její hrozny jsou určeny především na výrobu jednoodrůdového červeného vína, které má bohaté a kořeněné aroma.

Aleatico

Aleatico je červená odrůda vinné révy, které se kromě jihu Itálie pěstuje také například v Chile nebo v Kalifornii. Často je tato odrůda zdrojem pro výrobu dezertních vín, která jsou charakteristická aromatem růží, bobulí nebo liči. 

Vína v nabídce
Vinnacero Aleatico Apulia IGP 349 Kč s DPH
Negroamaro

Negroamaro je tmavá odrůda vinné révy pocházející z jižní Itálie. Pěstuje se téměř výhradně v Apulii. Výsledná vína mají temnou granátovou barvu a, stejně jako samotné hrozny, je lehce nahořklé. 

Vína v nabídce
Coré Negroamaro Rosato IGP Salento 269 Kč s DPH
Pellirosso Negroamaro IGP Salento 269 Kč s DPH
Malvasia Nera

Přestože většina odrůd z rodiny Malvasie je bílá, Malvasia Nera se pyšní červenými hrozny. V Itálii se používá primárně do směsí, kde se cení především její hluboká barva a kvalitní aroma. V oblasti Puglia se často mísí s odrůdou Negroamaro, v regionu Toscana zase s révou Sangiovese.

Vína v nabídce
Sannace Malvasia Nera Apulia IGP 269 Kč s DPH
Malvasia

Tato původní odrůda je známá už od roku 1300 a byla objevena Benátčany ve středověku v řeckém měste Monovasii, jinak také Malvasii. Později byla dovezena do Benátek, odkud se pozoruhodně rozšířila do všech oblastí Středozemního moře. Ve velké rodině odrůdy Malvasie můžeme rozlišit tu istrijskou, která se rozšířila především na kopcích jižně od Friuli.

Vína v nabídce
Serralto Malvasia Bianca IGP 269 Kč s DPH