Coppi

Coppi

Historie vín Coppi z farmy La Casa Vinicola Coppi di Coppi Antonio Michele je starobylá, přestože příběh rodiny sahá teprve do druhé generace. Všechno začalo v roce 1882.

Historie

Nadšení a obětavost

Rok 1882 je rokem stavby historického sklepa, který vznikl díky tehdejšímu Apulskému vinnému expertovi. Ke konci 60. let v tomto sklepě s nadšením a obětavostí mladého muže pracoval enolog Antonio Coppi, který byl na svou práci velmi hrdý. Vína Coppi vděčí za své zrození i svou historii právě jemu. V roce 1979 sklep odkoupil a od té doby bylo jeho cílem získat apulské vinné produkci důstojnost a prestiž. V té době byla ještě málo známá a ostatními klasickými italskými víny opovrhovaná. Díky letům tvrdé práce, vytrvalosti, obětování a prozíravosti dosáhl krok za krokem svého cíle. Na začátku 90. let, kdy by na spočítání vinařství v Apulii stačila jedna ruka a jejich vína byla považována za podřadná, si mohl Antonio Coppi dovolit koupit první stroj na lahvování vín. 

Vinice

Zapojení celé rodiny

Antoniova vášeň a schopnosti byly předány i jeho dětem Lisie, Miriam a Donimu. Protože jejich láska k vínu je především láskou k půdě, je to niterný odkaz k té části Apulie, kde se celá rodina narodila a vyrostla. Žijí v souladu s přírodními cykly mezi vůněmi vinic a vzrušující atmosférou sklizně. Dnes jsou vína Coppi známá po celém světě. Věrnost a vytrvalost Antonia a jeho potomků zajistila, že jejich značka je zárukou kvality. Příběh o vínech Coppi a rodinné historii je starodávný, ale i dnes pokračuje v modernizaci a technonogickém průzkumu s novými kapitolami, ve kterých jsou vášeň, tradice a inovace osvojeny v projektu, který započal před 40 lety.

Pěstované odrůdy

Primitivo

Primitivo je odrůda vinné révy s tmavě modrými hrozny. Pochází přibližně z 18. století a dnes se pěstuje převážně v Apulii. Její hrozny jsou určeny především na výrobu jednoodrůdového červeného vína, které má bohaté a kořeněné aroma.

Aleatico

Aleatico je červená odrůda vinné révy, které se kromě jihu Itálie pěstuje také například v Chile nebo v Kalifornii. Často je tato odrůda zdrojem pro výrobu dezertních vín, která jsou charakteristická aromatem růží, bobulí nebo liči. 

Vína v nabídce
Vinnacero Aleatico Apulia IGP 349 Kč s DPH
Negroamaro

Negroamaro je tmavá odrůda vinné révy pocházející z jižní Itálie. Pěstuje se téměř výhradně v Apulii. Výsledná vína mají temnou granátovou barvu a, stejně jako samotné hrozny, je lehce nahořklé. 

Vína v nabídce
Coré Negroamaro Rosato IGP Salento 269 Kč s DPH
Pellirosso Negroamaro IGP Salento 269 Kč s DPH
Malvasia Nera

Přestože většina odrůd z rodiny Malvasie je bílá, Malvasia Nera se pyšní červenými hrozny. V Itálii se používá primárně do směsí, kde se cení především její hluboká barva a kvalitní aroma. V oblasti Puglia se často mísí s odrůdou Negroamaro, v regionu Toscana zase s révou Sangiovese.

Vína v nabídce
Sannace Malvasia Nera Apulia IGP 269 Kč s DPH