Sampietrana

Sampietrana

Vinařství Cantina Sociale Sampietrana s.c.a.r.l. se nachází v Apulii, v jižní části Itálie při severním pobřeží. Farma se soustřední na výrobu výběrových červených vín.

Historie

Poválečná prosperita na vinici

Naše historie se začala psát v roce 1952. Právě skončila druhá světová válka a technologické inovace ovlivnily ekonomiku i sociální situaci statku. Cantina Sampietrana, rozléhající se na 4 tis. metrech čtverečných, byla postavená podél kolejí, jediného tehdejšího způsobu dopravy. Od té doby, věrni naším tradicím, se snažíme přizpůsobovat změnám a příležitostem světového trhu. Každý rok díky práci a pokroku v kvalitě a službách navyšujeme světovou distribuci. Z našich vinic, rozšířených na 190 hektarů úrodné půdy, se snažíme vyrobit jedinečná vína se zaměřením na skvělou chuť, eleganci a komplexitu.

Vinice

Úrodná půda a ideální podnebí

Cantina Sampietrana je situována v historickém centru San Pietro Vernotica, malé vesničky ležící mezi Brindisi a Lecce. Po téměř 50 let se na zdejších svazích pěstovala odrůda Alberello Pugliese, určená k produkci hroznů Negroamaro, Primitivo a Malvasie. Pěstovaly se zde také révy z jiných koutů světa, jako Montepulciano, Cabernet a Chardonnay. Apulia je také pro své podnebí vhodné k pěstování vína velmi známá.

Pěstované odrůdy

Negroamaro

Negroamaro je tmavá odrůda vinné révy pocházející z jižní Itálie. Pěstuje se téměř výhradně v Apulii. Výsledná vína mají temnou granátovou barvu a, stejně jako samotné hrozny, je lehce nahořklé. 

Fiano

Fiano je italská odrůda vinné révy se zelenými hrozny, která se pěstuje především v Kampánii.Výsledná vína jsou suchá, svěží a velmi aromatická. V jejich vůni můžeme cítit koření, růže a muškátový oříšek.

Vína v nabídce
Fiano Bianco IGP Salento 194 Kč s DPH
Primitivo

Primitivo je odrůda vinné révy s tmavě modrými hrozny. Pochází přibližně z 18. století a dnes se pěstuje převážně v Apulii. Její hrozny jsou určeny především na výrobu jednoodrůdového červeného vína, které má bohaté a kořeněné aroma.

Malvasia

Tato původní odrůda je známá už od roku 1300 a byla objevena Benátčany ve středověku v řeckém měste Monovasii, jinak také Malvasii. Později byla dovezena do Benátek, odkud se pozoruhodně rozšířila do všech oblastí Středozemního moře. Ve velké rodině odrůdy Malvasie můžeme rozlišit tu istrijskou, která se rozšířila především na kopcích jižně od Friuli.

Vína v nabídce
Malvasia Sessantenario Salento IGP 399 Kč s DPH