Sampietrana

Sampietrana

Vinařství Cantina Sociale Sampietrana s.c.a.r.l. se nachází v Apulii, v jižní části Itálie při severním pobřeží. Farma se soustřední na výrobu výběrových červených vín.

Historie

Poválečná prosperita na vinici

Naše historie se začala psát v roce 1952. Právě skončila druhá světová válka a technologické inovace ovlivnily ekonomiku i sociální situaci statku. Cantina Sampietrana, rozléhající se na 4 tis. metrech čtverečných, byla postavená podél kolejí, jediného tehdejšího způsobu dopravy. Od té doby, věrni naším tradicím, se snažíme přizpůsobovat změnám a příležitostem světového trhu. Každý rok díky práci a pokroku v kvalitě a službách navyšujeme světovou distribuci. Z našich vinic, rozšířených na 190 hektarů úrodné půdy, se snažíme vyrobit jedinečná vína se zaměřením na skvělou chuť, eleganci a komplexitu.

Vinice

Úrodná půda a ideální podnebí

Cantina Sampietrana je situována v historickém centru San Pietro Vernotica, malé vesničky ležící mezi Brindisi a Lecce. Po téměř 50 let se na zdejších svazích pěstovala odrůda Alberello Pugliese, určená k produkci hroznů Negroamaro, Primitivo a Malvasie. Pěstovaly se zde také révy z jiných koutů světa, jako Montepulciano, Cabernet a Chardonnay. Apulia je také pro své podnebí vhodné k pěstování vína velmi známá.

Pěstované odrůdy

Negroamaro

Negroamaro je tmavá odrůda vinné révy pocházející z jižní Itálie. Pěstuje se téměř výhradně v Apulii. Výsledná vína mají temnou granátovou barvu a, stejně jako samotné hrozny, je lehce nahořklé. 

Fiano

Fiano je italská odrůda vinné révy se zelenými hrozny, která se pěstuje především v Kampánii.Výsledná vína jsou suchá, svěží a velmi aromatická. V jejich vůni můžeme cítit koření, růže a muškátový oříšek.

Vína v nabídce
Fiano Bianco IGP Salento 194 Kč s DPH
Primitivo

Primitivo je odrůda vinné révy s tmavě modrými hrozny. Pochází přibližně z 18. století a dnes se pěstuje převážně v Apulii. Její hrozny jsou určeny především na výrobu jednoodrůdového červeného vína, které má bohaté a kořeněné aroma.