Villa Schinosa

Villa Schinosa

Villa Schinosa, neboli Azienda Agricola Corrado Capece Minutolo, se rozkládá na 200 hektarech půdy u městečka Trani. Je to fascinující stavení, které návštěvník spatří na konci dubové aleje.

Historie

Dokonalé spojení tradice a inovace

Historie celé rodiny je založena na starobylých postupech výroby vína, které se předávají z generace na generaci už po dlouhá desetiletí. Nyní v tomto dědictví pokračuje Corrado Capece Minutolo. Jeho cílem je zkombinovat tradiční proces výroby vína s inovativními technologiemi a dostáhnout tak ještě lepších výsledků. Kromě samotné vily se ke sklepu postavenému v roce 1884 pojí ještě vinice a vinařství, které byly po renovaci obohaceny o moderní vinařské technologie.

Vinice

Rodinný podnik

Kromě hlavní budovy, která je v sezoně zahalená nádhernými kvetoucími bugenviliemi, a vinic patří ke statku ještě moderní olivový sad, ze kterého pochází olivy na výrobu extrapanenského olivového oleje té nejvyšší kvality. Produkce je pak doplněna ještě třešněmi a mandlemi s certifikací BIO. Inspirován svým otcem Ferdinandem, snaží se Corrado starat o všechny části produkce i obchod podniku, zatímco mezinárodní vztahy vinařství zajišťuje jeho matka Maria.

Pěstované odrůdy

Aglianico

Aglianico je tmavá odrůda vinné révy, která roste především v jižní Itálii v regionech Basilicata a Campania. Sem se dostala z Řecka, odkud také pochází její název. Jde pravděpodobně o nejstarší konzumovanou odrůdu vůbec. Výsledná vína jsou plná, s jemnou tříslovinou a vysokou kyselinou. Bohatá chuť tohoto vína skvěle sedí k masitým pokrmům.

Vína v nabídce
Aglianico Puglia IGP 399 Kč s DPH
Uva di Troia

Uva di Troia je odrůda červené vinné révy pocházející z Řecka, která se nyní pěstuje především v regionu Puglia na jihu Itálie. Tato réva slouží pro výrobu jednoodrůdových vín, může se ale také míchat s jinými révami, jako například Sangiovese nebo Montepulciano. 

Vína v nabídce
Nero Di Troia Puglia IGP 339 Kč s DPH
Primitivo

Primitivo je odrůda vinné révy s tmavě modrými hrozny. Pochází přibližně z 18. století a dnes se pěstuje převážně v Apulii. Její hrozny jsou určeny především na výrobu jednoodrůdového červeného vína, které má bohaté a kořeněné aroma.

Vína v nabídce
Primitivo Puglia IGP 369 Kč s DPH