Fattoria Ispoli

Fattoria Ispoli

Toskánské vinařství Fattoria Ispoli v oblasti Chianti (San Casciano in val di Pesa), produkuje vysoce kvalitní BIO vína tradičním způsobem se specializací se na Chianti Classico. 

Historie

První oficiálně doložené stopy Fattoria Ispoli nás zavedou do roku 1580. První dokument mapující toto vinaství leží v Ústředním historickém archivu města Florencie. Název „Ispoli“ je pravděpodobně odvozen od  jména „Ippolita“ - tak se jmenovala vnučka zakladatele Niccolo Machiavelliho, slavného filozofa a historika. Další zajímavost se pojí s barikovým sklepem vinařství - je totiž postaven na základech kdysi strážní věže do vesnice Mercatale, postavené v roce 1237 jako tržiště hradu Montecampolesi.

Vinice

Chianti Classico je se svými 7300 hektary vinic zcela zásadním vinařským regionem nejen z pohledu Toskánska, ale také celé Itálie. Oblast, která svým rozsahem generuje nepočítaně odlišností v půdních profilech, nadmořské výšce vinic nebo lokálním mikroklima. 

Vína z Fattoria Ispoli mají BIO certifikát a obsahují výlučně hrozná vypěstované v jejich vlastních vinicích. Celková rozloha vinic je 6 hektarů na kterých pěstují odrůdy Sangiovese, Merlot, Cabernet Sauvignon a Canaiolo. Toto vinařství také produkuje olivový olej v BIO kvalitě z vlastních sadů. 

Pěstované odrůdy

Merlot

Tato vinná réva má hrozny typicky tmavě modré barvy. Jeho název pravděpodobně pochází z francouzského slova pro mladého kosa "merlot", což je zdrobnělina slova merle (kos). Je jednou z nejznámějších odrůd na světě.

Vína v nabídce
Merlot Toscana 449 Kč s DPH
Sangiovese

Velkolepá kombinace půdy, svahu a slunečního svitu na vinici produkuje dokonalé Sangiovese: čisté na duchu a s nesrovnatelnou kvalitou, víno mimořádné komplexity se silnými aromatickými znaky a chutí třešní, tabáku, kůže, lékořice a koření s přímou a vyváženou strukturou tříslovin a kyselin, víno silné i elegantní.

Vína v nabídce
Sangiovese Toscana 399 Kč s DPH