Tenuta di Canneto

Tenuta di Canneto

Vinařství Canneto se nachází v Toskánsku, v provincii Pisa, a to přímo v Monteverdi Marittimo, v části Canneto. Celé panství se rozkládá na více než 1000 hektarech, z toho 30 je věnováno vinicím.

Historie

Vinařství Tenuta di Canneto, leží v oblasti mírných kopců, mezi údolím řeky Sterza a oblastí Cornia. Disponuje osmnácti farmami na celkové ploše 1 000 hektarů, z nichž 30 se používá k pěstování hroznů. Víno se na těchto vinicích vyrábí od roku 2009 a výběr mozaikových vinic je výsledkem pečlivého vědeckého výzkumu a analýzy půdy. Na statku se nevyrábí jen vína, ale najdete tady i přes padesát koní a prasat nebo olivovníky, ze kterých je vyráběn olivový olej.

Vinice

Pokud jde o toskánské producenty, zaslouží si Tenuta di Canneto díky špičkovému vínu čestné uznání. Mezi nejlepší vinné révy panství Canneto patří bezpochyby Sangiovese a Syrah. Vinařství se zaměřuje na absolutní kvalitu, a to tak, že nejprve respektuje terroir, který obhospodařují jen ti nejlepší pracovníci, kteří jsou na vinicích denně a dohlíží na kvalitu hroznů. Sklep tohoto vinařství je kompletně modernizován a je vhodný pro archivaci nejlepších vín. Na tomto místě se používají všechny moderní technologie, které zajišťují vyrobu vynikajících a bezchybných vín. Všechna tato opatření umožňují společnosti Tenuta di Canneto uvádět na trh vína nejvyšší kvality. Nejoblíbenější víno Tenuta di Canneto je jejich Santa Barbara 2010 .

Pěstované odrůdy

Merlot

Tato vinná réva má hrozny typicky tmavě modré barvy. Jeho název pravděpodobně pochází z francouzského slova pro mladého kosa "merlot", což je zdrobnělina slova merle (kos). Je jednou z nejznámějších odrůd na světě.

Vína v nabídce
Pian di Contessa IGT Toscana Merlot 999 Kč s DPH
Santabarbara IGT Toscana Rosso 499 Kč s DPH
Syrah

Syrah je odrůda vinné révy, která slouží především k výrobě červeného vína. Původně pochází z Francie a patří k 10 nejpěstovanějším odrůdám na světě. Výsledné víno má sytou rubínovou barvu a intenzivní aroma fialek.

Vína v nabídce
Podere Vizzate IGT Toscana Syrah 699 Kč s DPH
Pietriccio IGT Toscana Rosso 499 Kč s DPH
Sangiovese

Velkolepá kombinace půdy, svahu a slunečního svitu na vinici produkuje dokonalé Sangiovese: čisté na duchu a s nesrovnatelnou kvalitou, víno mimořádné komplexity se silnými aromatickými znaky a chutí třešní, tabáku, kůže, lékořice a koření s přímou a vyváženou strukturou tříslovin a kyselin, víno silné i elegantní.

Vína v nabídce
Lillatro Garbato IGT Toscana Bianco 399 Kč s DPH