Ciodet

Ciodet

Elegantní rodinné vinařství se nachází v srdci vinařské oblasti pro výrobu prosecca - Conegliano Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG. Šumivá vína ze svých hroznů vyrábí rodina již od roku 1976.

Historie

Všechno to začalo na konci osmnáctého století, kdy se Bartolomeo Bortolomiol přestěhoval do Valdobbiadene, aby zahájil kovárnu na výrobu železa pro výrobu hřebíků. Trvalo dlouho než si rodina uvědomila, jakou hodnotu má tato oblast, která je ideálním místem pro pěstování vinné révy a výrobu šumivých vín. Až v roce 1976 oficiálně vzniká vinařství Ciodet, které se svými víny sklízí úspěchy po celé Itálii.

Vinice

Historie révy v této oblasti je stará více než tisíc let a není náhodou, že Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG se stala symbolem Itálie na světě. Půdní a klimatické vlastnosti kopců Valdobbiadene DOCG dávají extrémně voňavé víno, s lehkým, ale zároveň tvarovaným tělem, s tříslovinou, v mimořádně příjemné rovnováze.

Pěstované odrůdy

Glera

Glera je starobylá vinná réva s bílými hrozny původem ze Slovinska. Používá se na výrobu šumivých a perlivých vín Prosecco. Je nejvíce rozšířená v italské oblasti Veneto, kde roste v kopcích severně od Trevisa.