Vinicola Serena

Vinicola Serena

Kořeny rodiny Serena bychom hledali v Benátkách. Stopy vlivných osobností z tohoto rodu jsou v rodině patrné už od roku 1390, ale až Pietro Serena v roce 1881 se začal jako první věnovat vínu. 

Historie

Vlivná benátská rodina

Svůj první obchod s vínem v dřevěných sudech založil Pietro Serena v Crocetta Trevigiana. Dvě následující generace si brilatně uvědomily, že obrovská hodnota jejich rodinného byznysu bude v budoucnu založená na inovativním a vášnivém výzkumu nových řešení ke konzervaci a ošetření vína. Konkrétně Adolfo Serena nastínil dvě cesty, kterými by se v budoucnu mohli dát. Vytvořil nové a důležité podmínky pro růst a vývoj díky jeho myšlence spojit prodej vína v sudech a v lahvích. V roce 1947 se rozhodl postavit novou obchodní strukturu v Susefaně díky dobrým výsledkům, kterých dosahoval a novým perspektivám, kterých dosáhnout chtěl.

Vinice

Ville d'Arfanta

Linie Ville d'Arfanta pochází z půdy, která byla pro pěstování vína vždy velmi příznivá. Vystavení slunci na kopcích Conegliano a ochrana před chladnými větry přicházejícími z větrného severu nahrává produkci skvělého vína jako Valdobbiadene Prosecco DOCG a Prosecco DOC. Vína Ville d'Arfanta velmi vysoké kvality, které jsou podpisem rodiny Serena už po 5 generací, se vyrábí s velkým respektem k tradici. Tato elegantní řada Prosecca a dvou červených vín je ideální pro vaše setkání s těmi, které máte nejraději.

Pěstované odrůdy

Glera

Glera je starobylá vinná réva s bílými hrozny původem ze Slovinska. Používá se na výrobu šumivých a perlivých vín Prosecco. Je nejvíce rozšířená v italské oblasti Veneto, kde roste v kopcích severně od Trevisa.

Chardonnay

Tato odrůda s bílými hrozny patří mezi nejrozšířenější vína na světě a je známá pro mnoho různých příchutí, které jsou dány konkrétním terroirem i vinařem. Původ Chardonnay je zahalen tajemstvím. Téměř jistě ale pochází z přírodního křížení. Je to smyslné osobité víno nadčasové elegance, které svádí svou dobře definovanou strukturou a příjemnou přímočarostí pití.

Cabernet Sauvignon

Cabernet Sauvignon je jedna z nejrozpoznatelnějších odrůd na celém světě. Je to réva pocházející z Francie, produkt spontánního křížení mezi Cabernetem Franc a Sauvignonem Blanc v 17. století. Tato odrůda byla v Itálii představena v roce 1820. Odrůda je tedy v porovnání s ostatními poměrně nová.

Merlot

Tato vinná réva má hrozny typicky tmavě modré barvy. Jeho název pravděpodobně pochází z francouzského slova pro mladého kosa "merlot", což je zdrobnělina slova merle (kos). Je jednou z nejznámějších odrůd na světě.

Pinot Grigio (Rulandské šedé)

Pinot Grigio je jedna z nejpopulárnějších odrůd dnešní doby. Název "Pinot" pochází z francouzského slova "pine cone", které odkazuje ke způsobu, jakým hrozny této odrůdy rostou v malých trsech podobných tvaru borovicové šišky. Hrozny mají šedo-modrou barvu, což také odkazuje k francozuského názvu Pinot gris (šedý).