Cirotto

Cirotto

Vinařství Cirotto bylo založeno v roce 1949 v nádherném a historickém prostředí krásného historického města Asola, známého také jako „Město vína“, zasazeného na úpatí pohoří Dolomity.

Historie

Vášeň pro víno prošla třemi generacemi naší rodiny: Giovanni stál za rychlým rozšířením firmy založené v roce 1949 Leandrem, zakladatelem vinařství. Rok 2000 znamenal zlom: Cantina Cirotto získala své první statky a začala pěstovat na vlastních vinicích a starala se o celý výrobní řetězec od révy po láhev. Dnes vnoučata Monica, Barbara a Gilberto přinášejí do tohoto rodinného podniku svěží energii a inovace a věnují se shromažďování dědictví vinařské oblasti „Montello e Colli Asolani“. 

Vinice

Asolo je půvabné středověké město, orámované krásnou středomořskou scenérií oliv a cypřišů a vinic. Dnes je díky významným historickým osobnostem, jako je renesanční architekt Andrea Palladio, básník Pietro Bembo, neoklasický sochař Antonio Canova, známou italskou oblastí. Benátsko je sice rozlohou menší než ostatní hlavní vinařské oblasti v Itálii (Piemont, Toskánsko, Lombardie, Apulie nebo Sicílie), přesto je v současnosti svou vinařskou produkcí výrazně převyšuje.

Pěstované odrůdy

Glera

Glera je starobylá vinná réva s bílými hrozny původem ze Slovinska. Používá se na výrobu šumivých a perlivých vín Prosecco. Je nejvíce rozšířená v italské oblasti Veneto, kde roste v kopcích severně od Trevisa.