Giusti

Giusti

Kousek od historického centra Verony na sever k gardskému jezeru, se setkáte s regionem, kde se vyrábí známá odrůda Valpolicella – název je považován za název z řeckého významu "údolí mnoha sklepů".

Historie

Zakladatel Giusti Wine v proslulém italském regionu Veneto, Ermenegildo "Joe" Giusti - rozděluje svůj čas mezi Calgary a Itálii - ví, že nemusí kontrolovat vinice. Jeho tým má všechno pod kontrolou. "Ale mně nestačí dobré. Chci, aby bylo vše perfektní," říká. "Chci, aby víno Giusti bylo uznáno jako nejlepší italská značka na světě."
Je na dobré cestě k dosažení svých cílů, a to navzdory skutečnosti, že vinařství bylo založeno teprve v roce 2002. Jeho tým, vedený renomovanou pátou generací vinaře Marca Pozzobona, vyrábí celou řadu červených a bílých vín a Prosecca. Vína se prodávají v přibližně 20 zemích a získávají ocenění a ocenění ze soutěží jako Decanter, Drinks Business a Gambero Rosso.

Vinice

Giusti nyní vlastní téměř 20 % pozemků v oblasti Prosecco DOCG což je velice významná část, vzhledem k tomu, že některé další vinařství jsou tady již stovky let. Giusti vyrábí ty nejkvalitnější vína a prosecco. Jako svá nejlepší vybírá:  "Rosalia" DOC a Giusti Asolo Prosecco Superiore DOCG Extra Dry.

Ochutnáte i skvělé červené odrůdy Valpolicella Classico a Amarone.

 

Pěstované odrůdy

Glera

Glera je starobylá vinná réva s bílými hrozny původem ze Slovinska. Používá se na výrobu šumivých a perlivých vín Prosecco. Je nejvíce rozšířená v italské oblasti Veneto, kde roste v kopcích severně od Trevisa.

Valpolicella

Valpolicella je známá podoblast Benátska, jejíž červená vína se skládají z více domorodých odrůd, z nichž zmíníme Rondinellu, Molinaru a především pak dominantní a charakterní odrůdu Corvina. Ta patří k těm z odrůd, které mají vícero různých projevů v závislosti na vinařově práci. Všeobecně lze říci, že její vína disponují svěžestí, světlejší karmínovou barvou, výrazně ovocitým charakterem (do třešní) a lehkými mandlovými, příjemně nahořklými tóny.