Torre Zecchei

Torre Zecchei

V srdci Valdobbiadene, kraje vinné révy a vína, se nachází statek Tenuta Torre Zecchei, kde vína vyrábí rodinný tým farmáře, jeho ženy, dcery a nevlastního syna.

Historie

Rodinná vášeň

Celá rodina se díky svým mnohaletým zkušenostem a velké vášni k vínu každý den s láskou věnuje výrobě velmi kvalitních perlivých vín. Jejich vinice jsou to nejcennější aktivum celé farmy, protože nejvíce získávají právě z produkce vína. Vášeň pro tuto zem, respekt k přírodě a hodnota tradic jsou pro vinaře důvodem neustále zvyšovat kvalitu produktů. Sami jsou osobně součástí každé fáze produkce, od sklizně, přes výrobu vína a jeho zrání, až po balení a přímý prodej výrobků. Právě roodinná jednota je jejich síla. Díky pečlivému výběru nejlepších hroznů sklízených ručně získává statek nejvyšší kvalitu pro výsledná vína. Tato Prosecca jsou charakteristické svou svěžestí, pitelností a schopností zaujmout a uspokojit každého zákazníka.

Vinice

Přání zákazníků

Chtěli jsme uspokojit přání zákazníků, kteří dnes kladou zvláštní pozornost na obsah přídavných látek a konzervantů ve víně. Díky tomu vzniklo naše perlivé  Bonorivo, které vyrábíme a zpracováváme bez přidaných siřičitanů. Je vyrobené výhradně z výběrových hroznů z vinice s omezeným množstvím chemického ošetření. Uchováváme tedy původní autenticitu tohoto vína vytvořeného pro nejcitlivější chutě, mířící k respektu k přírodě a spokojenosti zákazníka. V tomto ohledu se 15 obcí se zóny DOCG spojilo k obraně své oblasti, rozvoji označení kontrolovaného původu a ochraně zdraví spotřebitele. To vše díky jednotným pravidlům pro použití přípravků na rostliny použité v zemědělství. Hrozny sklizené na naší farmě respektují pravidla protokolu DOCG Valdobbiadene Conegliano a my pracujeme každý den na tom, abychom ochránili tuto oblast a krásu okolí.

Pěstované odrůdy

Glera

Glera je starobylá vinná réva s bílými hrozny původem ze Slovinska. Používá se na výrobu šumivých a perlivých vín Prosecco. Je nejvíce rozšířená v italské oblasti Veneto, kde roste v kopcích severně od Trevisa.