Monte Faustino

Monte Faustino

Společnost Monte Faustino je výrobcem vína v obci San Pietro v Carianu v provincii Verona v oblasti Veneto. Vína z tohoto vinařství mají vyvážený poměr cukrů a výrazným aroma. 

Historie

Vinařství Monte Faustino, které bylo zalaženo na začátku 20. století rodinou Fornaserových se nachází cca 30 km od města Verona. Právě na tomto místě byly sklizeny na začátku dvacátého století první produkce hroznu firmy Fornaser. V obnoveném charakteristickém vinném sklepě, který byl kdysi také rodinným domem můžeme obdivovat nástroje a dobové předměty stejně jako v autentickém muzeu ponořeném do elegantní pohádkové atmosféry. Nové vinařství se nachází v Bure Alto pod Monte Faustino, kde se stejnou vášní jako v minulosti slučuje tradiční znalost vinaře s nejnovějšími technologiemi.

Vinice

Benátsko je největším vinařským regionem Itálie, který se rozkládá od střediska zimních sportů Cortina d’Ampezzo po ústí řeky Pádu do Jaderského moře. Vinice se rozkládají v několilka údolích severně od Verony. Vína mohou být mnoha stylů, od mladistvých ovocitých, přes vína zrající v dubových sudech s potenciálem delšího zrání, až po speciality jako jsou Recioto, Amarone a Ripasso.

Pěstované odrůdy

Valpolicella

Valpolicella je známá podoblast Benátska, jejíž červená vína se skládají z více domorodých odrůd, z nichž zmíníme Rondinellu, Molinaru a především pak dominantní a charakterní odrůdu Corvina. Ta patří k těm z odrůd, které mají vícero různých projevů v závislosti na vinařově práci. Všeobecně lze říci, že její vína disponují svěžestí, světlejší karmínovou barvou, výrazně ovocitým charakterem (do třešní) a lehkými mandlovými, příjemně nahořklými tóny.