Seiterre

Seiterre

SeiTerre Wine Group reprezentuje zemědělský podnik s přibližně 350 hektary, které jsou kompletně osazené vínem. Od Piedmontu po Friulsko-Julské Benátsko, od Trentina po Toskánsko, včetně prestižní oblasti Valpolicella i slunečných kopců blízko jezera Garda.

Historie

Víc hlav víc ví

Společnost Seiterre vznikla ze skupiny profesionálů s letitými zkušenostmi ve výrobě vína. Touha růst je inspirovala k expanzi do novýc hoblastí, kde čelili novým výzvám na trhu. Rozdílné geografické oblasti, různé klima a druh půdy i rozdílné vinné révy, to je to obrovské dědictví, které Seiterre a její lidé přijali. To jsou ty nejlepší podmínky pro stálé objevování a využití potenciálu, originality a biodiverzity hroznů a terroirů v jediném organickém projektu, od silným sklonům k původním odrůdám až k rlzným zkušenostem z dalších regionů, kde se pěstují mezinárodní odrůdy už po celá desetiletí. 

Vinice

Obrovská rozloha a velká variabilita chutí

Obrovská rozloha našich vinic čítá téměř 350 hektarů. Pozemky se rozkládají od Piedmontu po Frulsko-Julské Benátsko, od Trentina po Toskánsko, včetně prestižní oblasti Valpolicella i slunečných kopců blízko jezera Garda. V různých částech našich pozemků můžete najít národní a mezinárodní révy, ze kterých získáváme vína různých chutí. V našich sklípcích můžete najít aromatická i jemná vína, plná tříslovinová i ovocná.

Pěstované odrůdy

Moscato (Muškát)

Moscato je jedna z nejstarších odrůd vinné révy určená k výrobě vína, rozinek i k přímé spotřebě. Do rodiny moscato patří více než 200 jednotlivých odrůdových variant. Téměř všechny druhy se mohou pyšnit sladkým a květinovým aroma.

Sangiovese

Velkolepá kombinace půdy, svahu a slunečního svitu na vinici produkuje dokonalé Sangiovese: čisté na duchu a s nesrovnatelnou kvalitou, víno mimořádné komplexity se silnými aromatickými znaky a chutí třešní, tabáku, kůže, lékořice a koření s přímou a vyváženou strukturou tříslovin a kyselin, víno silné i elegantní.

Vína v nabídce
Ferdinando Magellano Rosso Toscano IGT 349 Kč s DPH