De Faveri

De Faveri

De Faveri Spumanti je rodinné vinařství, které bylo založeno v roce 1978 Luciem a Mirellou De Faveri. Nachází se ve Vidoru, ve Valdobbiadene, v srdci oblasti pro výrobu prosecca. 

Historie

Kopce posety vinnou révou, které se rozprostírají mezi Valdobbiadene a Conegliano, jsou jedním z klenotů italského vinařství. Výrobní oblast Conegliano Valdobbiadene DOCG Prosecco Superiore zahrnuje více než 21 hektarů vinic, které se nacházejí v nejslunnějších svazích kopců, v nadmořské výšce 50 až 500 metrů nad mořem. Tyto velmi strmé kopce byly po staletí obhospodařovány rolníky a vinaři, a i v současnosti zde sběr hroznů Glera probíhá ručně. 

Vinice

Rodinné vinařství vyrábí prosecco ve všech variantách: od DOC Treviso, DOCG, přes Millesimato a Cartizze. Vlastní 21 hektarů vinic (15 DOCG a 6 DOC Treviso), které najdeme v obcích Vidor a Farra di Soligo. Věrní zákazníci nekupují jen láhve vína, kupují vášen a lásku, které do svých vín rodina dává už 40 let.

 

Pěstované odrůdy

Glera

Glera je starobylá vinná réva s bílými hrozny původem ze Slovinska. Používá se na výrobu šumivých a perlivých vín Prosecco. Je nejvíce rozšířená v italské oblasti Veneto, kde roste v kopcích severně od Trevisa.