Colesel

Colesel

Vinařství Colesel Spumanti S.r.l. se nachází na pokraji městečka Valdobbiadene v benátské oblasti Treviso a specializuje se na šumivá vína z hroznů Glera.

Historie

Souhra s přírodou

Tyto kopce jsme objevili před několika lety. Volaly na nás hlasem půdy, která má smysl pro víno. Pozorovali jsme ji, dotýkali se jí, ovoněli ji a naslouchali jí a představovali si její chuť. Viděli jsme tu stát vinici. A když se taková možnost objeví, je vysazení rostlin to nejlepší, co můžete udělat. A tak jsme to udělali. Dali jsme přednost tradici před technologií. Terroiru před marketingem. Nevyužili jsme tuto půdu. Stali jsme se její oporou. Zjemnili jsme její svahy, vysadili rostliny do horizontálních řádků. Naším úkolem je doprovázet vinici na její cestě v průběhu celého roku. Musíme ji nechat samu sebou. Musíme nechat každý ročník vína, aby jeho prostřednictvím vyjádřil svůj původ.

Vinice

Ideální umístění svahů

Naše půda je krytá. První náznaky Alp kolem Trevisa chrání naše kopce před chladnými severovýchodními větry. Přechází přes ně jen lehký vánek, který díky nadmořské výšce dělá jaro a podzim delšími. Biorytmus kopců se dokonale doplňuje s biorytmem odrůdy Glera. Brzy pučí, později zraje. Vinná réva Glera je hladová,vyživuje se ze světla a jeho itenzity v průběhu celého dne. Množství listů schopných fotosyntézy určuje množství kyseliny a cukru v hroznech. Díky tomu můžeme tento aspekt ovlivnit stříháním a vázáním vinice nebo redukcí stinných míst.

Pěstované odrůdy

Glera

Glera je starobylá vinná réva s bílými hrozny původem ze Slovinska. Používá se na výrobu šumivých a perlivých vín Prosecco. Je nejvíce rozšířená v italské oblasti Veneto, kde roste v kopcích severně od Trevisa.

Pavana del Feltrino

Vinná odrůda pocházející z oblastí Trentino a Veneto, která dává víno rubínové barvy s ovocným, lehce rostrlinným aroma. Jeho chuť je ovocná, jemně hořká a lehce kyselá. 

Vína v nabídce
Pavana Rosé Brut 329 Kč s DPH
Chardonnay

Tato odrůda s bílými hrozny patří mezi nejrozšířenější vína na světě a je známá pro mnoho různých příchutí, které jsou dány konkrétním terroirem i vinařem. Původ Chardonnay je zahalen tajemstvím. Téměř jistě ale pochází z přírodního křížení. Je to smyslné osobité víno nadčasové elegance, které svádí svou dobře definovanou strukturou a příjemnou přímočarostí pití.

Vína v nabídce
Spumante Bianco Cuvee Intense Brut 249 Kč s DPH