Spagnol Col del Sas

Spagnol Col del Sas

Elegantní rodinné vinařství se nachází v srdci vinařské oblasti pro výrobu prosecca - Conegliano Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG. Šumivá vína ze svých hroznů vyrábí rodina již od roku 1986 a v současnosti vinice zaujímají 32 hektarů tohoto známém DOCG území.

 

 

Historie

Strmé kopce v oblasti Valdobbiadene 

Kopce posety vinnou révou, které se rozprostírají mezi Valdobbiadene a Conegliano, jsou jedním z klenotů italského vinařství. Výrobní oblast Conegliano Valdobbiadene DOCG Prosecco Superiore zahrnuje více než 20 000 hektarů, z toho 6000 hektarů vinic se nacházejí v nejslunnějších svazích kopců, v nadmořské výšce 50 až 500 metrů nad mořem. Tyto velmi strmé kopce byly po staletí obhospodařovány rolníky a vinaři, a i v současnosti zde sběr hroznů Glera probíhá ručně. 

 

Vinice

Dechberoucí krajina a kvalitní vína

Vinice Spagnol se nachází v té nejlepší oblasti Valdobbiadene přímo na kopci zvaném "Col del Sas". Vinice najdeme ve městech Solighetto, San Pietro di Felletto , Vidor a Collalto. Ve městě Solighetto vlastní rodina jednu z nejprestižnějších vinic, která patřila hraběti Marco Giulio Balbi Valier. Ten si hrozny pěstované na své vinici pojmenoval Prosecco Balbi.

 

Pěstované odrůdy

Glera

Glera je starobylá vinná réva s bílými hrozny původem ze Slovinska. Používá se na výrobu šumivých a perlivých vín Prosecco. Je nejvíce rozšířená v italské oblasti Veneto, kde roste v kopcích severně od Trevisa.