Le Morette

Le Morette

Vinařství Le Morette - Valerio Zenato je dnes jednou z nejdynamičtějších společností v oblasti výroby DOC Lugana. Sídlí v San Benedetto di Lugana, v tenkém pásu, který odděluje jižní břeh jezera Garda od jezera Frassino. 

Historie

Tři generace historie a světlá budoucnost

Společnost Gino Zenato byla založena před více než 60 lety jako malá farma, kde se pěstovalo pár drůhů vinn révy.
V roce 1981 převzal společnost Valerio Zenato, který obohatil výrobu o hodnotná vína, která se okamžitě vyznačovala silnou osobností. Získal tak první ocenění a definitivně zahájil cestu pro výrobu kvalitního a úspěšného vína. Vína se vyznačují výraznou minerálností a strukturou, typickými vlastnostmi území, elegantním a rafinovaným stylem.

Vinice

Lugana a Gardské jezero

Farma se rozkládá na 32 hektarech vinic rozdělených na tři statky, dva v San Benedetto di Lugana a jeden v blízkosti Palazzo di Sirmione, v pěstební oblasti nejblíže k Gardskému jezeru. Jedná se o oblast, kde se vyrábějí bílá vína vyšší struktury a charakterizovaná výraznou minerálií. Filozofie společnosti je založena na pevném spojení s územím, jehož rovnováha je zaručena zejména použitím organických půdních látek a látek přírodního původu. 

Pěstované odrůdy