La Jara

La Jara

Náš moderní technologický postup umožňuje s respektem k přírodě přeměnit hrozny ve víno, které udrží jejich vůni, svěžest a odrůdové aroma. Víno vyrábíme s láskou a garantujeme jeho kvalitu.

Historie

Kvalitní víno vyrobené s láskou

Dlouhé řádky vinné révy patřily rodině Marion, která vlastní statek La Jara, už od roku 1891. Láska k této půdě i ovoci, které z ní vzejde, se zde předává z generace na generaci. Od roku 1999 toto dědictví s oddaností a odhodláním obhospodařují Massimo a Paolo Marionovi, kteří rodinnému obchodu pomohli obnovit jeho dynamiku. Vědomi si hodnot a zkušeností dědečka Pietra, vnesli Paolo a Massimo do společnosti inovativního ducha a revoluční výrobní proces zahrnující principy ekologického zemědělství, které jsou inspirovány myšlenkou Pietra, kterou se v La Jara řídí naprosto vše: Příroda je dokonalý stroj.

Vinice

Kolem řeky Piave

V srdci severovýchodní Itálie, asi 50 km od Benátek, leží nezaměnitelný kraj Prosecca. V této pohádkové oblasti, která se rozkládá od kopců Conegliana a Valdobbiadene až po řeku Piave, vyrábíme to nejlepší víno z našich vinic v rámci principů ekologického zemědělství. Statek La Jara se vyznačuje produkcí vysoce kvalitních bio vín, které jsou inspirované respektem k vinici a k jejímu přírodnímu cyklu úrody. V rovinatých polích obklopujících vinařství se dlouhé řádky révy rozléhají na 50 hektarech až k řece Piave, která formuje hranice tohoto jedinečného terroiru. 

Pěstované odrůdy

Glera

Glera je starobylá vinná réva s bílými hrozny původem ze Slovinska. Používá se na výrobu šumivých a perlivých vín Prosecco. Je nejvíce rozšířená v italské oblasti Veneto, kde roste v kopcích severně od Trevisa.

Pinot Grigio (Rulandské šedé)

Pinot Grigio je jedna z nejpopulárnějších odrůd dnešní doby. Název "Pinot" pochází z francouzského slova "pine cone", které odkazuje ke způsobu, jakým hrozny této odrůdy rostou v malých trsech podobných tvaru borovicové šišky. Hrozny mají šedo-modrou barvu, což také odkazuje k francozuského názvu Pinot gris (šedý).