Dal Bello

Dal Bello

Toto vinařství nacházející se v italské obci Asolo vznikla v 50. letech minulého století, kdy ji založil otec dnešních majitelů, pan Vittorio. "Vyrábíme víno, ctíme naši zemi a vůni Asolo vnášíme do sklenic těch, kteří ocení nové chutě a ruční výrobu."

 

 

Historie

Synové Mario a Antonio pokračují v tradici, kterou započal jejich otec Vittorio už v 50. letech minulého století. Dnes tito synové přinášejí do tohoto rodinného podniku svěží energii a inovace a věnují se shromažďování dědictví vinařské oblasti Asolo. "Dnes se nám vyplácí experimentovat, jenom tak jsme mohli docílit úžasného Celebera - našeho prvního Extra Brutu, který sklízí úspěchy nejen v Itálii, ale i v Londýně nebo Bruselu."


 

Vinice

Asolo je půvabné středověké město, orámované krásnou středomořskou scenérií oliv a cypřišů a vinic. Dnes je díky významným historickým osobnostem, jako je renesanční architekt Andrea Palladio, básník Pietro Bembo, neoklasický sochař Antonio Canova, známou italskou oblastí. Benátsko je sice rozlohou menší než ostatní hlavní vinařské oblasti v Itálii (Piemont, Toskánsko, Lombardie, Apulie nebo Sicílie), přesto je v současnosti svou vinařskou produkcí výrazně převyšuje.

Pěstované odrůdy

Glera

Glera je starobylá vinná réva s bílými hrozny původem ze Slovinska. Používá se na výrobu šumivých a perlivých vín Prosecco. Je nejvíce rozšířená v italské oblasti Veneto, kde roste v kopcích severně od Trevisa.