Tomasi

Tomasi

Vinařství Tomasi bylo založeno už v roce 1947. V současné době má 12 hektarů vinic, které produkují 10 druhů vín, z toho 6 druhů prosecca.

Historie

Vše začalo už v roce 1947

Vinařství Gianfranco Tomasi se nachází na exkluzivní poloze v kopcích Valdobbiadene, na zemi políbené sluncem a obklopené přírodou a přesto jen pár kroků od města Corbanese.

Toto vinařství je dokonalým příkladem toho, jak spolu mohou tradice a inovace koexistovat a vydávat maximum. Před současným vedením vinařství řídil Gianfrancův otec Vittorio, který ji měl na starosti od roku 1948. V roce 2007 to byl jeho syn, enolog, který zcela převzal otěže. Vinice tvoří šest hektarů pozemku, kde dozrávají révy pro prvotřídní produkci prosecca.

 

 

Vinice

Kopce Conegliano a Valdobbiadene

Kopce, které leží mezi Conegliano Veneto a Valdobbiadene v provincii Treviso, poskytly ideální půdu pro produkci prosecca. Tato oblast se stala DOCG od roku 2007, po desetileté studii, ve které zdůraznila význam vazby mezi územím a historicky s ním spojenou révou, což dostatečně ukazuje, jak terroir, kde se réva pěstuje, produkuje významné rozdíly, pokud jde o kvalitativního a kvantitativního vyjádření hroznů.

Půda má smíšené složení jílovitého vápence, mořského pískovce a surové hlíny. Toto složení dodává proseccu čerstvé tóny broskví, což je aroma, které ho odlišuje od ostatních.

Pěstované odrůdy

Glera

Glera je starobylá vinná réva s bílými hrozny původem ze Slovinska. Používá se na výrobu šumivých a perlivých vín Prosecco. Je nejvíce rozšířená v italské oblasti Veneto, kde roste v kopcích severně od Trevisa.