Ca' di Volpe

Ca' di Volpe

Oblast Aquileia, kolébka vína od časů Římské říše, je jedním z regionů, kde vinařská kultura vznikla. Tady jsme se usadili, obnovili starobylý statek Borgo Saciletto a začali pěstovat vinnou révu. Vína z Ca' di Volpe jsou výsledkem naší více než desetileté vášně a pečlivé práce.

Historie

Nejvyšší kvalita díky omezenému množství

V životě jsem dokázal hodně věcí a vždy jsem toho dosáhl především svou obětavostí. Ale tento statek je můj sen, který jsem dlouhá léta živil, dokonce ještě před vysazením mé první vinné révy. Naše révy jsou 3 až 10 let staré s hustotou 4 000 až 5 500 hlav na hektar a jsou ošetřené Guyotovým řezem. Myšlenka, kterou chci vyjádřit, má velmi jednoduchou filozofii: Ca' di Volpe pěstuje a vybírá hrozny v omezeném množství, aby docílil jejich typických kvalitních vlastností. Usilujeme o vína svůdné šťavnatosti a textury odrážející proslulý charakter každého z nich.

Vinice

Láska a péče pro rodinu i vinohrad

Vinné révy jsou jako děti, potřebují lásku. Vyžadují oběti a nekonečnou péči. To pro nás znamená ruční sklizeň a prořezávání, které vede ke zvýšení koncentrace ovoce, pečlivý výběr jen těch nejlepších hroznů ke zpracování a přiměřené použití technologie. To je důkaz, že každá láhev z Ca ‘di Volpe nese filozofii mladé rostoucí rodinné firmy, která je připravena k expanzi, zároveň ale stále nohama pevně na zemi.

Pěstované odrůdy

Chardonnay

Tato odrůda s bílými hrozny patří mezi nejrozšířenější vína na světě a je známá pro mnoho různých příchutí, které jsou dány konkrétním terroirem i vinařem. Původ Chardonnay je zahalen tajemstvím. Téměř jistě ale pochází z přírodního křížení. Je to smyslné osobité víno nadčasové elegance, které svádí svou dobře definovanou strukturou a příjemnou přímočarostí pití.

Vína v nabídce
Chardonnay - Spumante BRUT 266 Kč s DPH
Chardonnay DOC 230 Kč s DPH
Friulano

Víno z hroznů Friulano splňuje očekávání štědrého a vřelého zážitku z jeho pití. Plynoucí čas mu přidává osobnost a nové dimenze smyslového uspokojení. Dříve byla tato odrůda zvaná Tocai Friulano, ale jméno Tokaji nese dnes už chráněné maďarské dezertní víno. Většina vinařů svůj název tedy zkrátila na prosté Friulano, réva může ale nést i označení Sauvignon Verde nebo Sauvignonasse. Dnes se toto víno pěstuje dokonce i v Chile. Jde o nejvíce reprezentativní víno regionu Friuli.

Vína v nabídce
Friulano DOC 230 Kč s DPH
Cabernet Sauvignon

Cabernet Sauvignon je jedna z nejrozpoznatelnějších odrůd na celém světě. Je to réva pocházející z Francie, produkt spontánního křížení mezi Cabernetem Franc a Sauvignonem Blanc v 17. století. Tato odrůda byla v Itálii představena v roce 1820. Odrůda je tedy v porovnání s ostatními poměrně nová.

Vína v nabídce
Cabernet Sauvignon DOC 266 Kč s DPH
Merlot

Tato vinná réva má hrozny typicky tmavě modré barvy. Jeho název pravděpodobně pochází z francouzského slova pro mladého kosa "merlot", což je zdrobnělina slova merle (kos). Je jednou z nejznámějších odrůd na světě.

Vína v nabídce
Merlot DOC 266 Kč s DPH
Refosco

Refosco je původní odrůdou, vzácným domorodým vínem, které lze nalézt pouze v této oblasti. Na rozdíl od ostatních vín nebylo nikdy odvezeno a nepěstuje se tedy nikde jinde na světě. Refosco roste na půdě obsahující malé množství železa, což dodává výslednému vínu výraznou chuť. Tato původní odrůda vína s černými bobulemi je považována za nejlepší z rodiny Refoschi.

Vína v nabídce
Refosco dal Peduncolo Rosso DOC 303 Kč s DPH
Pinot Grigio (Rulandské šedé)

Pinot Grigio je jedna z nejpopulárnějších odrůd dnešní doby. Název "Pinot" pochází z francouzského slova "pine cone", které odkazuje ke způsobu, jakým hrozny této odrůdy rostou v malých trsech podobných tvaru borovicové šišky. Hrozny mají šedo-modrou barvu, což také odkazuje k francozuského názvu Pinot gris (šedý).

Vína v nabídce
Pinot Grigio DOC 230 Kč s DPH