Tarlao

Tarlao

U nás můžete vidět, jak je starobylá vinice stále schopná předvádět umění vína a starých tradic. Klid a mír vinice jistě ocení každý, kdo ji navštíví.

Historie

Cenné zkušenosti ze zahraničí

I když se dědeček Igino a otec Sabino naučili umění pěstování vína přímo na vinici, jejich vnuk a syn Francesco do tohoto starého umění vnesl nový pohled. Díky studiu enologie a práci pro některé z nejprestižnějších vinařství v Itálii, Argentině i Spojených státech, byl schopný přivést domů nové zkušenosti a začlenit do rodinné výroby vína inovativní přístup i technologie. Celkově 10 hektarů půdy, z toho 5 hektarů vinic, je určeno pro striktně řemeslnou výrobu. I díky tomu produkujeme ročně 27 tisíc lahví vysoce kvalitního vína.

Francesco Tarlao
Francesco Tarlao majitel vinařství

Je tu jeden prvek, bez kterého by nebylo možné dosáhnout úspěchu, a to je vášeň. Ten, kdo vyrábí víno, to nemůže dělat bez vášně. Tento element je v naší rodině silný jako kámen, který tvoří náš domov.

Vinice

Městečko z dob Římské říše

Aquileia je významná archeologická oblast, stejně jako malé rustikální městečko, kde naše rodina žije a pěstuje své víno. Kdysi to bylo důležité město Římské říše proslulé pro svá skvělá vína. V roce 1975 se stala vína z regionu Aquileia chráněná. Život mnoha generací mezi vinicemi a vinařstvím, mezi půdou a sudy, vytříbil naše smysly pro barvy, vůně a chutě vín, která vyrábíme. To proto se při výrobě vína tolik spoléháme na naše smysly.

Pěstované odrůdy

Friulano

Víno z hroznů Friulano splňuje očekávání štědrého a vřelého zážitku z jeho pití. Plynoucí čas mu přidává osobnost a nové dimenze smyslového uspokojení. Dříve byla tato odrůda zvaná Tocai Friulano, ale jméno Tokaji nese dnes už chráněné maďarské dezertní víno. Většina vinařů svůj název tedy zkrátila na prosté Friulano, réva může ale nést i označení Sauvignon Verde nebo Sauvignonasse. Dnes se toto víno pěstuje dokonce i v Chile. Jde o nejvíce reprezentativní víno regionu Friuli.

Vína v nabídce
Friulano selezione Albero del Noce 299 Kč s DPH
Malvasia

Tato původní odrůda je známá už od roku 1300 a byla objevena Benátčany ve středověku v řeckém měste Monovasii, jinak také Malvasii. Později byla dovezena do Benátek, odkud se pozoruhodně rozšířila do všech oblastí Středozemního moře. Ve velké rodině odrůdy Malvasie můžeme rozlišit tu istrijskou, která se rozšířila především na kopcích jižně od Friuli.

Vína v nabídce
Malvasia 299 Kč s DPH
Sauvignon

Odrůda se zelenými hrozny pocházející z francozuského Bordeaux. Jeho název pravděpodobně pochází z francouzského slova "sauvage", což v překladu znamená divoký. Sauvignon Blanc je jedno z nejvýraznějších vín na světě. Obsahuje bohaté aromatické látky ve vůni jarních květin, hrušek a divokého fenyklu. Typické aroma dělá ze Sauvignonu okamžitě přitažlivé víno a jeho vonná dostupnost si už získala bezpočet fanoušků. 

Vína v nabídce
Sauvignon 299 Kč s DPH
Traminer (Tramín červený)

Rodina odrůdy tramín je jedna z nejstarších, která se stále pěstuje a pravděpodobně pochází původně ze starověkého Egypta nebo Řecka. Později se pěstovala v severní Itálii a jižním Tyrolsku. Její název pochází zřejmě z vesnice Tramin v jižnám Tyrolsku. Aromatická odrůda tramínu je jedna z nejlépe rozpoznatelných a nejznámějších odrůd používaných k výrobě bílého vína.

Vína v nabídce
Traminer 299 Kč s DPH
Refosco

Refosco je původní odrůdou, vzácným domorodým vínem, které lze nalézt pouze v této oblasti. Na rozdíl od ostatních vín nebylo nikdy odvezeno a nepěstuje se tedy nikde jinde na světě. Refosco roste na půdě obsahující malé množství železa, což dodává výslednému vínu výraznou chuť. Tato původní odrůda vína s černými bobulemi je považována za nejlepší z rodiny Refoschi.

Vína v nabídce
Mosaic Ros Refosco 611 Kč s DPH
Refosco 299 Kč s DPH
Merlot

Tato vinná réva má hrozny typicky tmavě modré barvy. Jeho název pravděpodobně pochází z francouzského slova pro mladého kosa "merlot", což je zdrobnělina slova merle (kos). Je jednou z nejznámějších odrůd na světě.

Vína v nabídce
Merlot 299 Kč s DPH