Le Giarine

Le Giarine

Statek Le Giarine se rozprostírá na 15 hektarech u řeky Isonzo osazených vinicemi a sady, protkaný zavlažovacímí kanály, kam chodí divoká zvěř pít. Dům je situován na bývalé tabákové peci z roku 1920, dnes plně přestavěné. 

Historie

Ubytování přímo na statku

Kromě ubytování nabízí naše farma tradiční kuchyni bohatou na bio masa a vína z naší produkce. Statek Le Giarine je dobře vybaven, aby hostil společenské akce, svatby, konference nebo soukromé akce v prostorných místnostech s respektem ke klidu a soukromí hostů. Disponuje také velkým parkovištěm pro osobní automobily i autobusy. Pro milovníky přírody můžeme náš region směle doporučit díky množství pěších nebo cyklistických výletů do mnoha přírodních rezervací v nedalekém okolí. Statek je také dobrým výchozím místem pro návštěvy dalších kulturních památek, jako například vojenského hřbitova Sacrario di Redipuglia.

Vinice

Úcta k tradičním postupům

Vinice je situovaná  v provincii Gorizia na rovině podél pobřeží řeky Isonzo, kde se pěstuje víno s chráněným regionálním označením Isonzo Friuli DOC. Půda je vápenatá se směsí písku a bílého štěrku. Vinice je ošetřována mechanicky, bez použité herbicidů, díky čemuž nedochází k poškození rostlin a erozi půdy. Sklizeň je stále prováděna ručně, což dovoluje velmi pečlivý výběr hroznů. Vína vyrábíme s respektem ke starým tradicím za pomoci moderním technologiím.

Pěstované odrůdy

Chardonnay

Tato odrůda s bílými hrozny patří mezi nejrozšířenější vína na světě a je známá pro mnoho různých příchutí, které jsou dány konkrétním terroirem i vinařem. Původ Chardonnay je zahalen tajemstvím. Téměř jistě ale pochází z přírodního křížení. Je to smyslné osobité víno nadčasové elegance, které svádí svou dobře definovanou strukturou a příjemnou přímočarostí pití.

Vína v nabídce
Chardonnay 299 Kč s DPH
Sauvignon

Odrůda se zelenými hrozny pocházející z francozuského Bordeaux. Jeho název pravděpodobně pochází z francouzského slova "sauvage", což v překladu znamená divoký. Sauvignon Blanc je jedno z nejvýraznějších vín na světě. Obsahuje bohaté aromatické látky ve vůni jarních květin, hrušek a divokého fenyklu. Typické aroma dělá ze Sauvignonu okamžitě přitažlivé víno a jeho vonná dostupnost si už získala bezpočet fanoušků. 

Vína v nabídce
Sauvignon 299 Kč s DPH
Malvasia

Tato původní odrůda je známá už od roku 1300 a byla objevena Benátčany ve středověku v řeckém měste Monovasii, jinak také Malvasii. Později byla dovezena do Benátek, odkud se pozoruhodně rozšířila do všech oblastí Středozemního moře. Ve velké rodině odrůdy Malvasie můžeme rozlišit tu istrijskou, která se rozšířila především na kopcích jižně od Friuli.

Vína v nabídce
Malvasia 299 Kč s DPH
Friulano

Víno z hroznů Friulano splňuje očekávání štědrého a vřelého zážitku z jeho pití. Plynoucí čas mu přidává osobnost a nové dimenze smyslového uspokojení. Dříve byla tato odrůda zvaná Tocai Friulano, ale jméno Tokaji nese dnes už chráněné maďarské dezertní víno. Většina vinařů svůj název tedy zkrátila na prosté Friulano, réva může ale nést i označení Sauvignon Verde nebo Sauvignonasse. Dnes se toto víno pěstuje dokonce i v Chile. Jde o nejvíce reprezentativní víno regionu Friuli.

Vína v nabídce
Friulano 299 Kč s DPH
Cabernet Franc

Tato mezinárodní odrůda vína s černými bobulemi není ve světě příliš známá. První záznamy Cabernetu Franc sahají až do 17. století, kde se víno pěstovalo v údolí Loiry.  Ve Friuli se odrůda objevila na začátku 19. století a dnes je v tomto regionu velmi ceněná, hlavně díky jejímu výraznému travnatému tónu.

Vína v nabídce
Cabernet Franc 349 Kč s DPH
Merlot

Tato vinná réva má hrozny typicky tmavě modré barvy. Jeho název pravděpodobně pochází z francouzského slova pro mladého kosa "merlot", což je zdrobnělina slova merle (kos). Je jednou z nejznámějších odrůd na světě.

Vína v nabídce
Merlot 399 Kč s DPH
Franconia

Franconia je mezinárodní odrůda vína s černými bobulemi. Její původ není příliš známý, ale do Friuli zřejmě dorazila na začátku 20. století během Habsburské nadvlády. V této oblasti dobře uspokojila potřeby místních vinařů, pravděpodobně i díky rychlému zrání a typickému charakteru červeného vína.

Vína v nabídce
Franconia 349 Kč s DPH
Pinot Bianco (Rulandské bílé)

Pinot Bianco, česky Rulandské bílé, je vinná réva se světlými hrozny, která se používá na výrobu bílého vína původem z Francie. Jde o spontánní mutaci odrůdy Pinot Grigio (Rulandské šedé).

Vína v nabídce
Pinot Bianco 299 Kč s DPH
Pinot Grigio (Rulandské šedé)

Pinot Grigio je jedna z nejpopulárnějších odrůd dnešní doby. Název "Pinot" pochází z francouzského slova "pine cone", které odkazuje ke způsobu, jakým hrozny této odrůdy rostou v malých trsech podobných tvaru borovicové šišky. Hrozny mají šedo-modrou barvu, což také odkazuje k francozuského názvu Pinot gris (šedý).

Vína v nabídce
Pinot Grigio 299 Kč s DPH